TUF Gaming vs XFX

XFX'in tüm kartları ısınma sorunlu. TUF Gaming derken hangi ekran kartı için? TUF 5700 XT ısınma sorunlu.
XFX 5600 XT Thicc II ekran kartı kullanıyorum. Otomatik ayarlarda fan çok hızlı dönmediği için ısınıyor, manuele çekip uçak kaldırınca 70'i geçmiyor kart.

NVIDIA'da en iyi markalar EVGA ve Zotac mı? Tamam güzel markalar ama MSI, ASUS, Gigabyte gibi markalar duruken EVGA ve Zotac biraz daha geri planda kalır (kendi görüşüm).

Alakası yok. Bahsettiğim 2 marka da sadece NVIDIA kart yapan ve kendini fazlasıyla kanıtlamış markalar şöyle bir örnek vereyim 2007 yılında aldığım Zotac NVIDIA 9800 GTX+ ekran kartı halen çalışıyor ayrıca diğer çoğu marka ekran kartına 3 sene garanti verirken bu 2 firma 5 sene garanti veriyor.

EVGA cidden çok iyi kartlar üretiyor. Zotac konusuna katılmıyorum, giriş seviyesi modellerinde bakır boru bile kullanmıyorlar.
EVGA cidden çok iyi marka hocam katılıyorum, 2-3 yıl sonra ASUS, MSI gibi bir firma bile olabilir, ama henüz bu markalarla eşit değiller ne yazık ki.
Alakası yok. Bahsettiğim 2 marka da sadece NVIDIA kart yapan ve kendini fazlasıyla kanıtlamış markalar şöyle bir örnek vereyim 2007 yılında aldığım Zotac NVIDIA 9800 GTX+ ekran kartı halen çalışıyor ayrıca diğer çoğu marka ekran kartına 3 sene garanti verirken bu 2 firma 5 sene garanti veriyor.
Hocam kaliteyi garanti süresine göre mi ölçüyoruz? @Silinen üye'in de dediği gibi, Zotac giriş seviyesi kartlara bakır boru bile koymuyor daha. AR-GE konusunda hala geride olan firmalar, EVGA ilerde çok değerlenir ancak Zotac için aynı şeyi söyleyemem.

XFX 5600 XT Thicc II ekran kartı kullanıyorum. Otomatik ayarlarda fan çok hızlı dönmediği için ısınıyor, manuele çekip uçak kaldırınca 70'i geçmiyor kart.
XFX 5500 XT almayı düşünüyorum 2 yıl içerisinde. Otomatik ayarlarda ısındığını duymuştum aslında. Manuele ayarlayınca kolay kolay ısınacak kart yok zaten.

EVGA cidden çok iyi marka hocam katılıyorum, 2-3 yıl sonra ASUS, MSI gibi bir firma bile olabilir, ama henüz bu markalarla eşit değiller ne yazık ki.

Hocam kaliteyi garanti süresine göre mi ölçüyoruz? @Silinen üye'in de dediği gibi, Zotac giriş seviyesi kartlara bakır boru bile koymuyor daha. Ar-ge konusunda hala geride olan firmalar, EVGA ileride çok değerlenir ancak Zotac için aynı şeyi söyleyemem.

Katılmıyorum. Giriş seviyesi Zotac kullanıyorum ve 4 tane bakır boru geçiyor içinden.

XFX 5500 XT almayı düşünüyorum 2 yıl içerisinde. Otomatik ayarlarda ısındığını duymuştum aslında. Manuele ayarlayınca kolay kolay ısınacak kart yok zaten.
Manuelde Otomatikte fanlar %34 devri geçmiyor. Neden öyle ayarlamışlar bir fikrim yok. Manuelde sadece fan ayarını yükselttim bende, %50-60 arası çalışıyor 70 derece için.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı