TUF RTX 3070 Ti VRAM sıcaklığı kaç olmalı?

LegendJames

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. ASUS TUF RTX 3070 Ti kullanıyorum ve masrafını çıkarmak içinde arada sırada mining yapıyorum ama VRAM hep 100 derecenin üstünde 110 dereceye çıkabiliyor bazen. Bu durum mining için normal mi? Eğer böyle devam ederse ekran kartına zarar verir mi? Ne denli zarar verir? Ve en az 2-3 yıl böyle gider mi kart? Herkesin yorumlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Not: Herkesin mübarek Kurban Bayramı'ni kutlarım :)

80-90 derece mining için daha iyidir. Normalde modelden modele değişmekle beraber 120 dereceye kadar dayanıklıdır genel olarak. Mining gibi uzun soluklu işlemler için 80-90 derecelerde tutmak en iyisi olur. Bunun için U.V yapmanız gerek.

80-90 derece mining için daha iyidir. Normalde modelden modele değişmekle beraber 120 dereceye kadar dayanıklıdır genel olarak. Mining gibi uzun soluklu işlemler için 80-90 derecelerde tutmak en iyisi olur. Bunun için U. V yapmanız gerek.

Hocam biraz daha açıklayıcı olur musunuz U. V. Ne demektir?
Bu arada konu başında belirtmemişim GPU sıcaklığı Max 67 oluyor

Mining yaparken power limit'i 60-65 civarlarında tut. Core clock'u 200-300 civarı kıs ve Memory clock'a yüklen.

Ben GTX 1660 Ti kartımı 53 derece 75w ve 32Mh/s hızında %80 fan hızında çalıştırıyorum. VRAM sıcaklığını ölçemiyorum bu kartla fakat arkasına güçlü bir hava soğutma fanı ekledim. Muhtemelen 60 derece civarlarındadır.

Yani VRAM'ın ömründen yiyeceğine fanın ömründen ye daha iyi. 2-3 yıl sonra fanı değiştirirsin hocam.

Geri
Yukarı