TUF serisi sorunlu mu?

Alone_Man

Kilopat
İyi haftalar dilerim. Bundan yaklaşık bir sene önce ASUS TUF-B450-PLUS bir sistem toplamıştım yanında'da Ryzen 5 2600X işlemcili olmuştu. Her neyse sistemi kurdum ettim her şeyini güncel tutmaya çalıştım fakat Oyunlar'da devamlı ani FPS düşüşleri, drop, ekran kartının kullanımında düşüşler, ve oyunlarda geç tepki alıyordum misal mouse veya klavyeye basmama rağmen tepki alamıyordum tek tek USB girişlerini denememe rağmen yine sorunlar devam ediyordu, aynı şekilde masaüstün de kasmalar falan yaşıyordum kendi kendime lanet olsun bu AMD falan diyordum :( fakat sorun belliki AMD değilmiş. Yerine i5 9600K bir sistem topladım aynı şekilde anakart da TUF-Z390-PLUS oldu ve tıpatıp sorunların aynısı yaşamaktayım, ya gerçekten de bu TUF serilerin yazılım sorunları bitmek bilmiyor ya da ortada başka bir sorun var? Yeni güç kaynağı aldım 750W 80+ Gold çözüm olmadı, NVMe 970 Evo Plus aldım yine aynı, sürücülerin hepsini güncel tutuyorum ama değişen pek bir şeyde göremiyorum, artık çok bunaldım her gün başka bir sorun karşılaşıyorum, aklımda Aorus Z390 PRO veya Elite var sizce TUF yerine başka bir anakart kullansam bu saydığım sorunlar çözülür mü? Yardımlarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum iyi günler dilerim.

İşlemci kullanımını %100'den %99'a düşürseniz donmlar vs. kalmayacaktır belki birçok nedeni vardır biri belki budur.

Belki de darboğazda oluyor olabilir.

Darboğaz olacağını pek sanmıyorum, i5 9600K gibi bir işlemci GTX 1660 Ti rahat besler diye umuyorum, yanında'da 2x8 3000MHz CL15 RAM var.

Geri
Yukarı