Tuhaf Olduğu Kadar Bir O kadar İlgimizi Çekebilen TV Reklamları

Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
müh.
Evet, hiç de yanlış duymadınız, bu yolla geçmiş yıllarda ilgimizi çokça çekip hatırınızda kalan bazı reklam filmi örnekleri varsa eğer bu başlıktan lütfen hemen paylaşınız.

- O elindeki gofretinden bana da biraz verebilir misin?
- O benim o, onu hiç kimseyle paylaşamam :)
Reklam ürünün asıl ticari adı: Obenimo
Kendi fikrim: Bencillik kokan bir reklamdır aslında, paylaşmayı hiçe sayan ve tam olarak da ayaklar altına alan bir reklamdır. Şaka şaka :)

Bir firmadaki müdürü ziyaret eden küçük yaştaki ve şakacı bir genç bir kız:
-Hey müdür bey! Çabuk çabuk! Hemen in o koltuktan, çünkü o koltuğa ben oturacağım!
(Aslında senin yerine ben müdür olacağım anlamındadır!)
Müdür - Bu nasıl bir özgüven böyle, bu nasıl büyük bir cesaret! (Müdür Bey bu reklam filminde aslında çok şaşkındı ve tamamen öyle görünüyordu)
Reklam ürününün asıl ticari adı: Şu anda bunun ismini tam hatırlayamadım.. Hatırlayan varsa buradan buna bir katkı yapabilir. Kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, her defasında TV'yi açtığımda bu reklam tuhaf ve hiç kaçamadığım (zapping yapmayı tam düşününceye kadar da ekrandan kaybolup giden) bir reklamdır, her önemli programdan önce mantar gibi hemen bu reklam bitiveriyor. Ama ben aslında daha eski dönemlerdekileri, neredeyse hemen hemen unutulmak üzere rafa kaldırılmak üzere olanlarını tam olarak kastetmiştim. Bu özel ilginize yine de teşekkür ederim. Kolay gelsin.

Eski Türk (Yeşilçam) filmlerinden alınma bazı kısa klişe sözlerle yapılan bazı reklamlar değil mi? Evet, ben de onları keyifle izliyorum, çoğu zaman, doğrusunu söylemem de gerekirse..
karaminoydu galiba, bu hatırlayamadığım ürün.
karaminoydu galiba, bu hatırlayamadığım ürünün adı.

Son düzenleme:
Domestos reklamlarında mikropların yok olmadan önceki yok olma (Korku) senaryosu ya da bu özel kurgusu aslında bu kısa reklam filmden bile daha güzel ve çok sıkıcı değil, beni fazla sıkmıyor, zevkle de izliyorum çoğu zaman.

Bi süre Youtube'dan uzaklaşmamı sağlayan Youtube reklamı.
(Fotoğraf: Mobile Legends tanıtım reklamı)
Screenshot_20181004-235407.jpeg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı