Tulpar T5 V12.1 nasıldır?

Atakan1903

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Designer
Arkadaslar bu laptopu almayı düşünüyorum. Tulpar T5 V12.1 15.6" Gaming Laptop evet bu fiyata çok iyi masaüstü dizilir falan bunları biliyorum ama gerek okul gerek iş ve gerek oyun olarak kullanacagım için minimum 5 yıl falan götürecek bir sey baktım. Yüklü video, Photoshop, Design işleri de yapıyorum. Bir de bileşenlerini daha sonra yükseltebilme imkanım var. Ekran kartı su an 1070 ama bir sene sonra istersem 1080 yapabiliyorum. Sizin de yorumlarınızı almak istiyorum. Şu an 3 yıldır Monster Abra A5 V1.1 kullanıyorum yeterli olmamaya baslıyor yavas yavas.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet güzel almak istediğiniz bilgisayar. İşlemcisinden de kısılmamış. Ekran kartı 1080p 15.6' ekran için çok çok yeterli. İleriye dönük olmuş. Şahsen almanızı öneriyorum.

Arkadaslar bu laptopu almayı düşünüyorum. Tulpar T5 V12.1 15.6" Gaming Laptop evet bu fiyata çok iyi masaüstü dizilir falan bunları biliyorum ama gerek okul gerek iş ve gerek oyun olarak kullanacagım için minimum 5 yıl falan götürecek bir sey baktım. Yüklü video, Photoshop, Design işleri de yapıyorum. Bir de bileşenlerini daha sonra yükseltebilme imkanım var. Ekran kartı su an 1070 ama bir sene sonra istersem 1080 yapabiliyorum. Sizin de yorumlarınızı almak istiyorum. Şu an 3 yıldır Monster Abra A5 V1.1 kullanıyorum yeterli olmamaya baslıyor yavas yavas.

7.5-8.0 milyar gibi fiyatlara daha kaliteli daha karizmatik MSI,ASUS bilgisayar alabilirsin de dostum Monster'a verme o parayı bence.

Oyun oynamayı seviyorsan eğer 15.6 ile 17.3 ün verdiği oyun denemeyimi arasında çok fark var.

Monster şu an da en iyi f/p bilgisayar ürünleri satan firma, bence. Şu an da halen Monster kullandığını belirtmiş arkadaş. ASUS, MSI gibi bilgisayarları sadece daha 'karizmatik' olduğu için de önermek saçma.

Monster şu an da en iyi f/p bilgisayar ürünleri satan firma, bence. Şu an da halen Monster kullandığını belirtmiş arkadaş. ASUS, MSI gibi bilgisayarları sadece daha 'karizmatik' olduğu için de önermek saçma.

Monster i ara 90-100 derece normalmi de bilgisayarlarınızda diye normal diceklerdir MSI ve Asus servisini ara 90 derece normalmi de adamlar direk cihazı garantiye yollayın diyor aradaki en basit farkı söylemeye çalıştım karar senin

Monster 4.5 kiloya 1070 koyarken rakipleri 2.5 kilo..

Arada 1,5 lira monster in daha pahalı olmasını saymıyorum bile

Ayrıca bilgisayarınız ekran kartını yükseltmek riskli bir durum cünkü o soğutma sistemi o ekran kartına yetmeyecektir.

Müşteri hizmetlerinin kalitesi midir bilgisayarların kalitesi? Ona bakarsak TürkNet'i arayıp internetimin gittiğini ve gelmediğini söylediğimde sadece beklememi öneriyorlar.

Ayrıca arkadaşın almak istediği modelde i7-7700K var. Z170 çipset anakart var. 2800-1100 mb/s okuma ve yazma hızına sahip 256 GB'lık SSD var. Sadece işlemcisi bile %41 daha iyi. Gerçek bir toplama bilgisayar gibi. Tasarımını beğenmek size kalmış bir şey ama bilgisayarı eleştirmek için daha mantıklı şeyler ortaya koymanız lazım.

i7-7700K vs i7-7700HQ testi.

Bahsettiğin ürün donanım olarak çok başarılı. Ayrıca ürünün ağırlığı 3KG civarı ve içinde masaüstü işlemcisi var. MSI gibi diğer markalarda da 4.5KG civarı 1070 veya 1080 içeren ürünler mevcut. Nvidia'nın MAX-Q ekran kartları ile şimdi ince tasarımlı ürünler piyasaya çıkmaya başlıyor. Eğer ince ve hafif tasarım istiyorsan onları bekleyebilirsin. Ancak yüksek ihtimalle HQ işlemcili ürünler olacaktır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı