Tulpar T5 V13.1 GPU Kullanımı Sorunu

Testleri yaptık hocam witcher da ayarlar high da 1060'da FPS 60 civarı, 1050TI 'da 45 FPS civarlarında dolandı. Batman arkham knight da ise 1050TI da high ayarlarda 55-60 FPS verirken sıfır drop yaşadık, 1060 da ise 80 FPS civarların da dolandı ama sık sık drop yaşadık ve FPS 30-35 civarlarına kadar düştü.
Pugb'de 1. olmana sevindim ben ne zaman son 15'de kalsam çok panik yapıyorum. :D Her şeyde bir keramet vardır.Bir sorum daha olacak izninle bu bilgisayarı geri verip 1050TI alsam beni 2-3 yıl götürür mü acaba ?

1050ti da olsa 2-3 sene rahat götürür .:) İleride her şeyi ultrada oynamazsın yüksek-orta gibi oynarsın. 1060 belki 5 sene götürür ama içine sinmiyorsa değiştir. Whicher'da sorun olmuyorken neden diğer oyunlar yapıyor enteresan. Kartla alakalı desen tüm oyunlar yapmalı, oyunla alakalı desen 1050ti'da da sorun olmalı. Tuhaf :) Son bir şey deneyelim mi, şu Arkam'da v-syng açık şekilde oynasana 60fps sabitken yine düşüş olacak mı? Bir de pc güç ayarlarında yüksek performansta, control center'da da performansta olsun.
Aklıma gelmişken oyunlarda ısı değerleri nasıl iki pc için? Nvidia son sürüm 384.94'müş. Sende de bu şekilde mi?

Son düzenleme:
1050ti da olsa 2-3 sene rahat götürür .:) İleride her şeyi ultrada oynamazsın yüksek-orta gibi oynarsın. 1060 belki 5 sene götürür ama içine sinmiyorsa değiştir. Whicher'da neden sorun olmuyorken diğer oyunlar yapıyor enteresan. Kartla alakalı desen tüm oyunlar yapmalı, oyunla alakalı desen 1050ti'da da sorun olmalı. Tuhaf :) Son bir şey deneyelim mi, şu Arkam'da v-syng açık şekilde oynasana 60fps sabitken yine düşüş olacak mı? Bir de pc güç ayarlarında yüksek performansta, control center'da da performansta olsun.
Aklıma gelmişken oyunlarda ısı değerleri nasıl iki pc için? Nvidia son sürüm 384.94'müş. Sende de bu şekilde mi?

Sürüm dediğin gibi 384.94 control center'da performansta v-syng açtım ama hala drop yaşıyorum ve FPS maalesef düşüyor.Sıcaklık genel olarak çoğu oyunda 82 dereceyi görüyor ama 85 dereceye yaklaştı mı turbo fanı devreye sokuyorum ve 75'in altına düşüyor. Maalesef içime sinmiyor hocam ben bu bilgisayara 5300 TL para verdim ama yanında duran 4500 TL olan bilgisayar daha fazla performans veriyor ben de normal olarak diyorum ki kendime gideyim iade verip 1050Tİ alıyım hem de 700 TL cebime kalsın zaten benim dizüstü olarak kullanacağım süre zarfı taş çatlasın 3-4 yıl belki o kadar bile değil bu zaman zarfında da sıkıntı yaşamayayım istiyorum.

Aynı modele sahibim. Aynı sorunlar bendede var, diğer arkadaşlarda da var. Kronik bir sorun bence kanser oluyorum ben bu bilgisayarda oyun oynarken. Bizde hata 5000TL'ye GTX 1060'lı laptop mu olur? Firmanında yaptığı ayıp bir şey söyleyemiyorum..
Bu arada Benchmarklarda GPU kullanımı %98-%99 sıkıntı yok. Oyun oynarken Orta ayarlardada ultra ayarlardada 40FPS alıyorsunuz. Çünkü GPU kendini zorlamıyor orta ayarlarda. Siz 40 FPS alıyorken GPU kullanımı %65 oluyor. Vursa %99'a 60-65FPS alacaksınız aslında.
Monster'ın incelemesindede hile var zaten. GTA oynarken 4XMSAA açıyorlar. Kısa bir oyun oynuyorlar. 40FPS alıyorlar zaten ortalama. MSAA kapatsa 60-70FPS almak için onlarda görecek ki GPU kullanımı %60-65'e düşmüş yine 40-50FPS alıyorlar. Yani buradan çıkan sonuç bilgisayarı aşırı zorlamanız gerek ki(30-40FPS alacak kadar) GPU tamamını kullansın..
4 senedir takip ettiğim firmaya yakıştıramadım. Mağazalarına gidip ibreti alem olsun diye gözlerinin önünde kırmak lazım bu kanser Laptop'u.
Millet bana soruyor nasıl Laptop diye cevap veremiyorum resmen. Millete önericem öneremiyorum. Yapacak bir şey yok çünkü alın desem bu Laptop'u millete sonra biz suçlu çıkacaz. Tamamen kanser..

Aynı modele sahibim. Aynı sorunlar bendede var, diğer arkadaşlarda da var. Kronik bir sorun bence kanser oluyorum ben bu bilgisayarda oyun oynarken. Bizde hata 5000TL'ye GTX 1060'lı laptop mu olur? Firmanında yaptığı ayıp bir şey söyleyemiyorum..
Bu arada Benchmarklarda GPU kullanımı %98-%99 sıkıntı yok. Oyun oynarken Orta ayarlardada ultra ayarlardada 40FPS alıyorsunuz. Çünkü GPU kendini zorlamıyor orta ayarlarda. Siz 40 FPS alıyorken GPU kullanımı %65 oluyor. Vursa %99'a 60-65FPS alacaksınız aslında.
Monster'ın incelemesindede hile var zaten. GTA oynarken 4XMSAA açıyorlar. Kısa bir oyun oynuyorlar. 40FPS alıyorlar zaten ortalama. MSAA kapatsa 60-70FPS almak için onlarda görecek ki GPU kullanımı %60-65'e düşmüş yine 40-50FPS alıyorlar. Yani buradan çıkan sonuç bilgisayarı aşırı zorlamanız gerek ki(30-40FPS alacak kadar) GPU tamamını kullansın..
4 senedir takip ettiğim firmaya yakıştıramadım. Mağazalarına gidip ibreti alem olsun diye gözlerinin önünde kırmak lazım bu kanser Laptop'u.
Millet bana soruyor nasıl Laptop diye cevap veremiyorum resmen. Millete önericem öneremiyorum. Yapacak bir şey yok çünkü alın desem bu Laptop'u millete sonra biz suçlu çıkacaz. Tamamen kanser..
İncelemeler hileli değil, bakarsan hemen her incelemede ayarları en sona çekip maksimum performansı göstermeye çalışırlar. 2 gündür epeyce araştırıyorum konuyu, Nvidia'nın birkaç güncelleme önce yaptığı bir iş. 1060-1070-1080'lerde özellikle düşük ayarlarda yaşanıyormuş sorun ve hala tam anlamıyla çözememişler. Önerim çözülene kadar hazır kaldırıyorken yüksek ayarlarda oynamak.

Benimde aklımda bu Laptop var fakat şuan vazgeçmek üzereyim sorun hâlâ devam ediyor mu? 5000 TL bütçeye ne alabilirim.
Sorun nvidia ile alakalı 10000tl ile aldığın bilgisayarda da olacak şimdilik. Düşük ayarlarda tasarruf moduna girmiş gibi hareket ediyor ekran kartları. Bende t5 v10.1.2 var, o 7000tl aradaki fark ram, ssd, hdd, g-syng gibi unsurlar. Yani 5000TL'ye 1060 olur aslında. 1060 ve üstü ile şimdilik herhangi bir oyunu orta veya düşük ayarlarda oynamana gerek yok zaten, aç yüksekte oyna. Ben burada yazılanlara kadar öyle bir sorun fark etmedim bile, çünkü düşük ayarlara almadım hiç. 1060>1050ti

Sorun nvidia ile alakalı 10000tl ile aldığın bilgisayarda da olacak şimdilik. Düşük ayarlarda tasarruf moduna girmiş gibi hareket ediyor ekran kartları. Bende t5 v10.1.2 var, o 7000tl aradaki fark ram, ssd, hdd, g-syng gibi unsurlar. Yani 5000TL'ye 1060 olur aslında. 1060 ve üstü ile şimdilik herhangi bir oyunu orta veya düşük ayarlarda oynamana gerek yok zaten, aç yüksekte oyna. Ben burada yazılanlara kadar öyle bir sorun fark etmedim bile, çünkü düşük ayarlara almadım hiç. 1060>1050ti[/QUOTE

Hocam battlefield 1 oynuyorsan ayarları ultraya'da alsan oyunu oynayamıyorsun.Hiç denedin mi ?

Hocam battlefield 1 oynuyorsan ayarları ultraya'da alsan oyunu oynayamıyorsun.Hiç denedin mi ?
Battlefield 1 bende yok ama oynayıp denediğim oyunlar şunlar:
Anno Venice, 2070
Mad Max
DİRT Rally
Civilization V
Alien: Isolation
Hitman: Absolution
Mafia II
Sniper Elite 3
The Whicher 3
Tomb Raider
Total War: Attila
Overwatch
Lol
Pupg

Bu listede pupg erken erişim oyunu onun kendi sıkıntıları var, onun dışında bu oyunların hiçbirinde sorun yaşamadım.

Şimdi bir video izledim Battlefield 1'de online modda ultra ayarlarda 11-12 gb ram kullanıyordu oyun. Ram sende 8gb mı? Acaba o yetersiz kalıyor olabilir mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Battlefield 1 bende yok ama oynayıp denediğim oyunlar şunlar:
Anno Venice, 2070
Mad Max
DİRT Rally
Civilization V
Alien: Isolation
Hitman: Absolution
Mafia II
Sniper Elite 3
The Whicher 3
Tomb Raider
Total War: Attila
Overwatch
Lol
Pupg

Bu listede pupg erken erişim oyunu onun kendi sıkıntıları var, onun dışında bu oyunların hiçbirinde sorun yaşamadım.

Şimdi bir video izledim Battlefield 1'de online modda ultra ayarlarda 11-12 gb ram kullanıyordu oyun. Ram sende 8gb mı? Acaba o yetersiz kalıyor olabilir mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende youtube'dan izlediğim kadarıyla 1060 ve 8 gb ram battlefield 1 de rahat oynatıyor sadece bu bilgisayarda böyle bir problem var maalesef ve aynı sorun watch dog 2 de mevcut.Bana sorarsan zannedersem senin bilgisayar farklı seri ve bence t5 v13.1 serisinde kronik bir sıkıntı mevcut.Bu arada bilgisayarı değiştirdim :) 1050 Tİ aldım ve gayette memnunum açıkçası şuan oynadığım hiçbir oyunda bana mısın demiyor.

Bende youtube'dan izlediğim kadarıyla 1060 ve 8 gb ram battlefield 1 de rahat oynatıyor sadece bu bilgisayarda böyle bir problem var maalesef ve aynı sorun watch dog 2 de mevcut.Bana sorarsan zannedersem senin bilgisayar farklı seri ve bence t5 v13.1 serisinde kronik bir sıkıntı mevcut.Bu arada bilgisayarı değiştirdim :) 1050 Tİ aldım ve gayette memnunum açıkçası şuan oynadığım hiçbir oyunda bana mısın demiyor.
Hayırlı olsun. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı