Çözüldü Tulpar T5 v17.1 laptopta "ağ güvenlik anahtarı doğru değil" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mrhouse

Centipat
Daha fazla  
Bugün ikinci el bir laptop aldım Windows 11 kuruluydu ilk defa Wi-Fi'ya bağlanmak istedim. Fakat ağ güvenlik anahtarı doğru değil hatasını alıyorum. Şifre doğru 10 kez denedim. Not defterine yazıp oradan yapıştırdım. Ağ ayarlarını sıfırladım. Modemi açıp kapattım. Bilgisayarı açıp kapattım. Telefondan Wi-Fi paylaşımını açıp oraya bağlanmayı denedim oraya bağlandı. Fakat bir türlü benim modemime bağlanmıyor sorun ne olabilir? Sadece kendi modemime bağlanmıyor acaba laptopun Wi-Fi kartıyla alakalı bir problem mi?
Kullandığım şifre: (şifrede nokta kullanmam sorun değildir sanırım?)
Root. Root. Root.
  • Kullandığım modem ASUS DSL-N16
  • Laptop: Monster Tulpar T5 v17.1
Modem ayarlarım bu şekilde:

1681499847814.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sürücü kaynaklı olduğunu sanmıyorum ama kurup deneyebilirsiniz.

Driveri güncelledim fakat sorun halen düzelmedi :( Telefon Wi-Fi'si üzerinden bilgisayarı kullanabiliyorum fakat Wi-Fi çalışmıyor. Hackintosh kurdum orada da aynı şekilde Wi-Fi'leri görüyorum ama bağlanmaya çalıştığımda aynı hatayı alıyorum. Farklı modem denedim yok gene sorun çözülmedi. Şu anda bu ağa bağlanılamıyor yazıyor.

Aldığım kişi yeni servisden getirdiğini söylemişti acaba Wi-Fi kablosunu düzgün takmamış olabilirler mi? Fakat o durumda hiç Wi-Fi görmemesi lazım. Laptopu ikinci el almıştım bayağı canım sıkıldı şu an çalıştıramazsam iade ile uğraşmam lazım Wi-Fi'siz kullanılmıyor.

Absürt şöyle bir konu daha var open System yapınca modemi yani şifreyi kaldırınca giriş yapabildim.

Sorunu çözdüm bütün Windows güvenlik duvarlarını kapattım bağlanabildim.
Modeme reset atıp yeni şifre ile deneyebilirsiniz.

Modeme reset atıp yeni şifre ile deneyebilirsiniz.

Wi-Fi adını test22 yaptım. Wi-Fi şifresini de mrhouse123 yaptım. Fakat test22'ye bağlanmak istediğimde gene ağ güvenlik anahatarı doğru değil hatasını alıyorum. Formatı yeni atılmış acaba driverları yanlış bir şekilde yüklemiş olabilirler mi? Biraz önce kablolu olarak denediğimde internete erişebildim. Wi-Fi üzerinden tekrar Android telefona bağlanmayı denedim bağlanabiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücü kaynaklı olduğunu sanmıyorum ama kurup deneyebilirsiniz.

Driveri güncelledim fakat sorun halen düzelmedi :( Telefon Wi-Fi'si üzerinden bilgisayarı kullanabiliyorum fakat Wi-Fi çalışmıyor. Hackintosh kurdum orada da aynı şekilde Wi-Fi'leri görüyorum ama bağlanmaya çalıştığımda aynı hatayı alıyorum. Farklı modem denedim yok gene sorun çözülmedi. Şu anda bu ağa bağlanılamıyor yazıyor.

Aldığım kişi yeni servisden getirdiğini söylemişti acaba Wi-Fi kablosunu düzgün takmamış olabilirler mi? Fakat o durumda hiç Wi-Fi görmemesi lazım. Laptopu ikinci el almıştım bayağı canım sıkıldı şu an çalıştıramazsam iade ile uğraşmam lazım Wi-Fi'siz kullanılmıyor.

Absürt şöyle bir konu daha var open System yapınca modemi yani şifreyi kaldırınca giriş yapabildim.

Sorunu çözdüm bütün Windows güvenlik duvarlarını kapattım bağlanabildim.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı