Tulpar T5 v20.1 CPU 0.21 GHz hızında sabit kaldı

Kerem.Arslan

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Selamlar öncelikle, bilgisayarımda virüs bulunmasından şüphelendiğimden dolayı format attım. İlk formatı atışımda da işlemci 0.21 GHz değerinde sabit kalmıştı. Driver bile indiremeyecek durumda olduğundan dolayı yeniden bu sefer USB ile format attım. Ama sonuç yine aynı. Bilgisayarda tarayıcıyı açıp konu açmayı bırakın ekran görüntüsü bile alamadım, bu yüzden görüntü kalitesinden dolayı özür dilerim. Bunun sebebi ne olabilir?

image.jpg

Selamlar öncelikle, bilgisayarımda virüs bulunmasından şüphelendiğimden dolayı format attım. İlk formatı atışımda da işlemci 0.21 GHz değerinde sabit kalmıştı. Driver bile indiremeyecek durumda olduğundan dolayı yeniden bu sefer USB ile format attım. Ama sonuç yine aynı. Bilgisayarda tarayıcıyı açıp konu açmayı bırakın ekran görüntüsü bile alamadım, bu yüzden görüntü kalitesinden dolayı özür dilerim. Bunun sebebi ne olabilir?

Eki Görüntüle 925879

Daha önce BIOS ayarlarını kurcaladınız mı?

Eki Görüntüle 925879

Keşke almasaydınız hocam daha güzel cihazlar vardı bu arada sıcaklıklar ne durumda?

Direkt Monster'a başvurun hocam.

Eki Görüntüle 925879

Fazla ısındıysa laptop o yüzden kendini korumak için hızını düşürdü ve kilitledi. Hocam İntel Extreme indirin oradan GHz hızını -1 yapıp sonrada artırın çözülecektir.

Fazla ısındıysa laptop o yüzden kendini korumak için hızını düşürdü ve kilitledi. Hocam Intel Extreme indirin oradan GHz hızını -1 yapıp sonrada artırın çözülecektir.

Ekran görüntüsü bile alamayacak kötü durumda olduğunu söyledi bilgisayarın. Bana kalırsa BIOS reset ile kolayca çözülebilir ya da overclock ile 0.01 GHz arttırırsa.

Ekran görüntüsü bile alamayacak kötü durumda olduğunu söyledi bilgisayarın. Bana kalırsa BIOS reset ile kolayca çözülebilir ya da overclock ile 0.01 GHz arttırırsa.
Overclock ayarı kapalıdır muhtemelen. 10. Nesillerde default oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı