Tulpar T5 v21.5 laptop GPU'sunu kasaya takmak

wGodfather

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar benim bir fikrim-sorum var, şimdi ben ekran kartı almak istiyorum lakin piyasada yok.
Diyorum ki ben laptop alayım Monster'dan onun ekran kartını benim kasalı bilgisayarıma takayım, kasadakini de laptopa. şimdik bildiginiz gibi Monster notebooklarda ekran kartı cıkıyor yani asıl sorum da bu.
Acaba laptopun ekran kartını kasaya taksam sorun olur ya ya da tam tersi kasanınkini laptopa taksam. Şimdi ayrıntılı vereyim biraz:
Bendeki kasanın içindeki ekran kartı ve işlemci; GTX 1660 Super ve AMD Ryzen 5 3500X.
Alacagım Monster laptopun ekran kartı ve işlemcisi; RTX 3070 ve Intel i7-10875h (laptopun markası Monster Tulpar T5 v21.5).
Bilen arkadaşlar özetleyebilirse cok sevinir internette pek bulamadım böyle bir şey.
Asıl amacım ise mining yani kimse inkar etmesin cok iyi kazancı var 3070 de bayağı iyi miningde. Acaba üstte dedigim olmazsa ben laptopta mining yapsam sogutucu kullanıp o sıkıntı çıkarır mı demek istiyorum ve cevaplarınızı bekliyorum :) Şimdiden teşekkürler.

Mobil ekran kartını masaüstü bilgisayara takamazsın. Takabileceğin bir slot veya dönüştürücü yok. Masaüstü ekran kartını pci + hdmi bağlantısı ile bilgisayara takabiliyorsun. Sık kullanılan bir yöntem.

Birincisi biri masaüstü GPU biri mobil GPU. Yani kısaca swap yapamazsın. İkincisi mobil GPUlar masaüstü GPU performansı vermezler. Mümkün olsa bile RTX teknolojisi dışında (ki laptop kanadında ray tracing performansı ne kadar iyi onu bile bilmiyorum) FPS farkı oluşturmaz. Boş iş

Birincisi biri masaüstü GPU biri mobil GPU. Yani kısaca swap yapamazsın. İkincisi mobil GPU'lar masaüstü GPU performansı vermezler. Mümkün olsa bile RTX teknolojisi dışında (ki laptop kanadında Ray Tracing performansı ne kadar iyi onu bile bilmiyorum) FPS farkı oluşturmaz. Boş iş.

Hocam mobil ekran kartı degil dediler bana normal RTX3070 dediler acaba yanlışmı yoksa sizde yanılma payı var mı bir ürünün linkini atayım isityosanız buyurun: Tulpar T5 V21.5 15,6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

Kasanı satıp dizüstünü kasa gibi kullanabilirsin. Max-Q değil, alıp kasaya olduğu gibi takmak mümkün değil.

Arkadaşlar benim bir fikrim-sorum var, şimdi ben ekran kartı almak istiyorum lakin piyasada yok.
Diyorum ki ben laptop alayım Monster'dan onun ekran kartını benim kasalı bilgisayarıma takayım, kasadakini de laptopa. Şimdik bildiginiz gibi Monster notebooklarda ekran kartı cıkıyor yani asıl sorum da bu.
Acaba laptopun ekran kartını kasaya taksam sorun olur ya ya da tam tersi kasanınkini laptopa taksam. Şimdi ayrıntılı vereyim biraz:
Bendeki kasanın içindeki ekran kartı ve işlemci; GTX 1660 Super ve AMD Ryzen 5 3500X.
Alacagım Monster laptopun ekran kartı ve işlemcisi; RTX 3070 ve Intel i7-10875h (laptopun markası Monster Tulpar T5 v21.5).
Bilen arkadaşlar özetleyebilirse cok sevinir internette pek bulamadım böyle bir şey.
Asıl amacım ise mining yani kimse inkar etmesin cok iyi kazancı var 3070 de bayağı iyi miningde. Acaba üstte dedigim olmazsa ben laptopta mining yapsam sogutucu kullanıp o sıkıntı çıkarır mı demek istiyorum ve cevaplarınızı bekliyorum :) Şimdiden teşekkürler.

Mobile GPU, biri Masaüstü GPU, Laptop GPU'Sunu kullanamazsın masaüstünde, ama laptopa masaüstü ekran kartı takabilirsin, fakat desteklemesi gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı