Tulpar T5 V23.3.2 Monster Laptopta zaman zaman FPS düşüşü yaşanıyor

Egemen 07

Decapat
Yer
Konya/Meram
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Tulpar T5 V23.3.2

CPU: i5-12450H 8C/12T
GPU: RTX4060 8GB 128BIT
RAM: 32GB DDR4 3200MHz
SSD: 1TB M.2 SSD
Meslek
Grafiker
RAM
32GB DDR4
SSD veya HDD modeli
M2 SSD
Ekran kartı
RTX 4060 Mobile 120W
Anakart
Tulpar T5 V23.3.2
İşlemci
i5-12450H
Arkadaşlar diğer laptoplardan alsaydım Victus, ASUS gibi daha mı iyi olurdu bilmiyorum sadece teknik sorun istemiyorum bundan sonra Monster önermiyorum. Almayı düşünenlerin bilgisine.

3-4 hafta önce laptopu formatlamıştım orj Windows 11'e de geçerim hem de yenilenir iyi olur diye. O günden sonra sebep yokken CS2 de 260 FPS'ten 100'lere, lethal Company'de 160 FPS'ten 70e düşüş yaşıyorum hadi FPS düşüşünü hissetmesem neyse ya kardeşim sanki 40 FPS gibi geliyor kasma hissi var. FPS'leri kontrol ettiğimde düşüşler gördüm. Belki düzelir diye GeForce Experience'tan Game driver yerine Studio kurdum o da değiştirmedi. Performans, pil ayarlarını yaptım her şey üst performans için ayarlı fakat sorunum geçmiyor.

Çözüm istiyorum.

Son düzenleme:
Oyun esnasındaki anlık sıcaklık ve kullanım gibi değerleri atma imkanınız var mı? Ayrıca Windows 11 sıfırdan mı format attınız yükseltme yaparak mı geçtiniz hocam? Bazen yükseltmelerde sistemsel sıkıntılar meydana gelebiliyormuş.

Oyun esnasındaki anlık sıcaklık ve kullanım gibi değerleri atma imkanınız var mı? Ayrıca Windows 11 sıfırdan mı format attınız yükseltme yaparak mı geçtiniz hocam? Bazen yükseltmelerde sistemsel sıkıntılar meydana gelebiliyormuş.
Sıfırdan Format attım ve ısı değerlerini söyleyim

Her zaman stabil olarak genel olarak sonuçlar:
GPU: 83 DERECE
CPU: 98 DERECE

Bütün sürücüler orjinal mi sonuçta sıfırlayınca hiçbir ayar kalmıyor.

Artı -1 Eksi
Kendi driverlarını kurduğumda sorunlar oluyordu bu sefer windows ile kurdum eski tip şeyler kalmadı. Driverdan yana hissettiğim hiç bir sorunum yok

Sıfırdan Format attım ve ısı değerlerini söyleyim

Her zaman stabil olarak genel olarak sonuçlar:
GPU: 83 DERECE
CPU: 98 DERECE
Bu sıcaklıklar çok değil mi onun fps düşüyor.

Artı -1 Eksi
Bu sıcaklıklar çok değil mi onun fps düşüyor.
Her zaman bu sıcaklıklardayım önceden de şimdi de. Üstelik MHZ değerlerini de inceledim ısıdan kaynaklı bir performans düşüşü yok çünki kendini frenlemiyor ne işlemci ne gpu.

Ben de Monster kullanıyorum GPU için normal sıcaklık ama CPU için biraz yüksek. Yine de ilk fırsatta termal bakım yaptırın derim. Çözüm için aklıma gelenler SFC komutları ile sistem ve disk taramalarını yapın. Daha sonra DDU ile ekran kartı sürücüsünün temiz kurulumunu yapın. Virüs vb problemler olmadığını varsayıyorum formattan sonra. Oyunlarınızın dosyalarını doğrulamayı deneyin.

Ben de Monster kullanıyorum GPU için normal sıcaklık ama CPU için biraz yüksek. Yine de ilk fırsatta termal bakım yaptırın derim. Çözüm için aklıma gelenler SFC komutları ile sistem ve disk taramalarını yapın. Daha sonra DDU ile ekran kartı sürücüsünün temiz kurulumunu yapın. Virüs vb problemler olmadığını varsayıyorum formattan sonra. Oyunlarınızın dosyalarını doğrulamayı deneyin.
Aldığımdan yana ısısının yüksek olduğunu düşündüğümden dolay MX-4 ile 3 kez bakım yaptım 2-3 hafta aralıklar ile fakat o ısılar değişmiyor. Onun dışında dediklerinizi yapayım.

Sorun devam ediyor driverların hepsini güncel olacak şekilde tek tek yükledim. DDU ve SFC işlemlerini yaptım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı