Tulpar T7 25.1 işlemci sıcaklık değerleri 90-96 oluyor

yagcifrkn

Hectopat
Daha fazla  
25.1 inceleme videosunu izledim. Valorant'ta 76-80 derecelerde takılıyor işlemci sıcaklık değerleri genellikle ama bende 90-96 derecelere kadar ulaşıyor. Sebebi ne olabilir? Çekirdek hızları 4508'e kadar ulaşıyor. @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
Mobil bir işlemci hele de 11800H frekans ve güç limiti olmadan Valorant gibi tekil çekirdek performansının öne çıktığı bir oyunda 85-95 derece aralığında çalışacaktır. Max fanda değilse max yapabilirsiniz. Technopat videosu çok kısa bir kesit içeriyor. Uzun kullanımda değerler fark edecektir.

Turbo modu açmadıysanız normal.
Turbo mod açık.
Mobil bir işlemci hele de 11800H frekans ve güç limiti olmadan Valorant gibi tekil çekirdek performansının öne çıktığı bir oyunda 85-95 derece aralığında çalışacaktır. Max fanda değilse max yapabilirsiniz. Technopat videosu çok kısa bir kesit içeriyor. Uzun kullanımda değerler fark edecektir.
Ara sıra 96 ve 99u da görüyorum msidan değilde HWİD Montörden bakıcna peki bu normal mi?

Turbo mod açık.

Ara sıra 96 ve 99u da görüyorum msidan değilde HWİD Montörden bakıcna peki bu normal mi?
4.5 Ghz gibi frekanslarda ani sıçramalar olabilir. Sürekli 96-99 değilse problem yok. Laptopun altı hava alıyor değil mi ?

Bence normal değil ve uzun vadede kesinlikle zarar verir bilginiz olsun. Laptopun soğutması yeterli değil. Ek soğutma için laptop soğutucu almanız uzun vadede faydanıza olur.

Geri
Yukarı