Tulpar T7 V15.1.2 17.3 ile Twitch Yayını Yapmak

megastasyon

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Fizik Mühendisi
Merhaba arkadaşlar.

Acaba Tulpar T7 V15.1.2 17.3 laptop ile 1080p(yayın 1080p olacak) de ultra ayarlardan sağlam(performans sorunu yaşamadan) oyun yayını yapabilir miyim?

İnternet konusunda sorunum yok bana sadece güçlü bir bilgisayar lazım. Bu yüzden önerilerinize de açığım.

Rahatlıkla yayın yapabilirsiniz orası kesin. İçinde masaüstü 8700K mevcut hatta isterseniz 8086K ile bile alabiliyorsunuz 700TL farkla. Ama cihaz 14.399TL, 8086K ile alırsanız 15.100TL. İlla laptop almak zorunda mısınız? Bu fiyata inanılmaz çok daha güçlü 1080TI içeren bir masaüstü toplarsınız üstüne para bile artırabilirsiniz. Ve almayı düşündüğünüz cihaz taşınabilir bir laptoptan çok ağır bir ''desktop replacement'' olarak geçiyor. Dev gibi bir cihaz.

Rahatlıkla yayın yapabilirsiniz orası kesin. İçinde masaüstü 8700K mevcut hatta isterseniz 8086K ile bile alabiliyorsunuz 700TL farkla. Ama cihaz 14.399TL, 8086K ile alırsanız 15.100TL. İlla laptop almak zorunda mısınız? Bu fiyata inanılmaz çok daha güçlü 1080TI içeren bir masaüstü toplarsınız üstüne para bile artırabilirsiniz. Ve almayı düşündüğünüz cihaz taşınabilir bir laptoptan çok ağır bir ''desktop replacement'' olarak geçiyor. Dev gibi bir cihaz.
Üniversite koşturmasi içinde evde kalmayacağım. Ne olursa olsun taşınabilir bir halde olmasi benim için büyük avantaj olacak. Bu yuzden laptop almak istiyorum. İncelemeleri izledigimde islemcinin ortalama 70 derece gibi bir sıcaklıkta oldugunu gördüm. Yayin yapilirken bu değer daha cok artip islemciyi yorma ihtimaline karsi bir önyargı besliyorum.

Üniversite koşturmasi içinde evde kalmayacağım. Ne olursa olsun taşınabilir bir halde olmasi benim için büyük avantaj olacak. Bu yuzden laptop almak istiyorum. İncelemeleri izledigimde islemcinin ortalama 70 derece gibi bir sıcaklıkta oldugunu gördüm. Yayin yapilirken bu değer daha cok artip islemciyi yorma ihtimaline karsi bir önyargı besliyorum.
Laptop soğutucusu alırsın. Yanlız yayın yapacaksan daha iyi bir mikrofona ihtiyacın olacak. Sanırım bütçen 16 bin TL. Senin yerinde olsaydım Maksimum 5 bin TL'lik bir laptop alırdım zaten 5 bin TL'ye 1050 4 GB yeterli olur. Kalan 11 TL ile yayın için 1080 Tİ, Ryzen 5 2600X içeren sistem toplardım.

İllaki laptop olacak diyorsanız o zaman başka. Technopat'ın incelemesini ben de izledim ve cihazın soğutma performansından ciddi anlamda etkilendim açıkcası. OBS vb. programlarla yayın yaparken tabiki işlemci kullanımı çok daha artacak ve daha yüksek sıcaklıklar ortaya çıkacaktır. Yine de sorun çıkartacağını sanmıyorum. Bu arada herhangi bir Monster laptopu alıp 14 gün deneme hakkınız mevcut. 14 gün içinde hiçbir neden göstermeden iade edebiliyorsunuz. Size tavsiyem cihazı alın ve bir süre yayın yaparak test edin. Umduğunuz gibi olursa çok iyi, olmazsa iade edersiniz.

Laptop soğutucusu alırsın. Yanlız yayın yapacaksan daha iyi bir mikrofona ihtiyacın olacak. Sanırım bütçen 16 bin TL. Senin yerinde olsaydım Maksimum 5 bin TL'lik bir laptop alırdım zaten 5 bin TL'ye 1050 4 GB yeterli olur. Kalan 11 TL ile yayın için 1080 Tİ, Ryzen 5 2600X içeren sistem toplardım.
Bütçem daha da açılabilir fakat toplayacağım kasa ile en az 2k olacak bir monitör almam gerekecek. Yurt şartlarında böyle büyük bir sistemi muhafaza etmem sorun olabilir. Ayrica 2k monitör ve üstü monitörler de hatri sayilir ucretlere tabi. Bu laptopun üstünde hali hazirda 2k ekran geliyor.

Son düzenleme:
Bütçem daha da açılabilir fakat toplayacağım kasa ile en az 2k olacak bir monitör almam gerekecek. Yurt şartlarında böyle büyük bir sistemi muhafaza etmem sorun olabilir. Ayrica 2k moniter ve üstü monitörler de hatri sayilir ucretlere tabi. Bu laptopun üstünde hali hazirda 2k ekran geliyor.
Geliyor ama 17.3'' ve en az 24'' arasında keyif farkı var bana göre size göre var mıdır bilemem. Ayrıca dediğim gibi yaparsan ve kalan 11 bin TL ile sosyal de yeni bir konu aç. Emin ol sana süper bir sistem toplanacaktır. 11 bin TL geniş bütçe. Ayrıca geç kalma dolar 5 TL olmuş 30 kuruş artıyor 10 kuruş iniyor ;)

Geliyor ama 17.3'' ve en az 24'' arasında keyif farkı var bana göre size göre var mıdır bilemem. Ayrıca dediğim gibi yaparsan ve kalan 11 bin TL ile sosyal de yeni bir konu aç. Emin ol sana süper bir sistem toplanacaktır. 11 bin TL geniş bütçe. Ayrıca geç kalma dolar 5 TL olmuş 30 kuruş artıyor 10 kuruş iniyor ;)
Dolar konusunda haklisiniz. Tavsiyenizi dikkate alicam teşekkürler :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı