Tulpar T7 v20.2 alınır mı?

Bütçe
12000
Ona bakarsak Xiaomi'de ucuz ama telefonumu alalı 1 sene oldu ve cok rahat ve hızlı. Sizin dediginize göre Xiaomi neden ucuz kalitesiz diye mi?

Ahahahah hocam sizin dediğinize cevap vermek külliyen kelime israfı. O yüzden hiçbir şey demiyorum nasıl biliyorsanız öyledir. Daha geçende bir arkadaş konu açmıştı Monster laptopum kapandı ve açılmıyor diye. Ben ne zamandır bu forumdayım ve bir kere görmedim ASUS ROG bilgisayarım kapandı açılmıyor tarzı bir başlık. Böyle bir konu varsa bile Monster kadar açılmamıştır emin olun 😂

Not: Ayrıca bende Xiaomi kullanıyorum ve şu anda kasıyor. 2,5 sene oldu aldığım kaldı 1.5 yıl anlayın siz 😂

Son düzenleme:
Ahahahah hocam sizin dediğinize cevap vermek külliyen kelime israfı. O yüzden hiçbir şey demiyorum nasıl biliyorsanız öyledir. Daha geçende bir arkadaş konu açmıştı Monster laptopum kapandı ve açılmıyor diye. Ben ne zamandır bu forumdayım ve bir kere görmedim ASUS ROG bilgisayarım kapandı açılmıyor tarzı bir başlık. Böyle bir konu varsa bile Monster kadar açılmamıştır emin olun 😂

Not: Ayrıca bende Xiaomi kullanıyorum ve şu anda kasıyor. 2,5 sene oldu aldığım kaldı 1.5 yıl anlayın siz 😂
Asus rog kusursuz zaten brom.haklisin :)

Monster almayı düşünüyordum, şu an vazgeçtim.
Bence kesinlikle almalısınız kullanmadan firmayi kötülüyor müsteri temsilcilerinden tutun bilgisiyarın hızına kadar her şey çok güzel firma ile instagram üzerinden konuşabiliyorsun bi sorun oldugunda yada soru sormak icin 3 saat icerisinde bakılıyor

Hocam neden uzak durmamızı tavsiye ediyorsunuz ve ne kadar süre Monster kullandını. Şimdiden yanıtınız için çok teşekkür ediyorum.

Şöyle şimdi ben Tulpar serisinin pahalı bir modelini aldım bilgisayar elime geldi fakat ilk açmaya çalıştığımda açılmadı. Batarya üzerinden ilk gücü alırken sıkıntı yapıyordu. Tetikleme problemi vardı. Sonra şöyle mesela batarya ile YouTube girsem bile şarjı maksimum 2 saat gidiyordu. Eğer sürekli kablo kullanacak isem masaüstü alırım. Bilgisayar sadece YouTube girsem bile sürekli bir fan sesi ve ısınma yapıyordu. Daha sıfır olan bir ürün böyle sıkıntı yapıyor ise ileride ne tür sıkıntılar yapar düşünmek zor değil. Bende iade ettim. Zaten oyun oynayan bir insan değilim. Bende tercihimi Dell laptoptan yana kullandım.

Şöyle şimdi ben Tulpar serisinin pahalı bir modelini aldım bilgisayar elime geldi fakat ilk açmaya çalıştığımda açılmadı. Batarya üzerinden ilk gücü alırken sıkıntı yapıyordu. Tetikleme problemi vardı. Sonra şöyle mesela batarya ile YouTube girsem bile şarjı maksimum 2 saat gidiyordu. Eğer sürekli kablo kullanacak isem masaüstü alırım. Bilgisayar sadece YouTube girsem bile sürekli bir fan sesi ve ısınma yapıyordu. Daha sıfır olan bir ürün böyle sıkıntı yapıyor ise ileride ne tür sıkıntılar yapar düşünmek zor değil. Bende iade ettim. Zaten oyun oynayan bir insan değilim. Bende tercihimi Dell laptoptan yana kullandım.
Haklısınız hocam 2 yıldan fazladır ben de kullanmaktayım. Markanın da "fanı" değilim doğrusu neyse söylerim. Bilgisayarın açılmama dediğiniz olay aslında sadece biraz basılı tutmanız ile çözülen bir olay, iki saniye basılı tuttuğunuzda açılıyor. Zaten olası bir kronik arızası varsa garantiye gönderdiğinizde çözülür. Burada başımdan geçen bir olayı anlatayım:
Bilgisayarımın ekranını aniden durduk yere dalgalanma yapmaya başladı, zaten sol üst köşesinde siyah ekranlarda beliren bir renk atması vardı. Pikseller ölmeye başlamış yani. Bu iki sebeple garantiye gönderdiğimde, dalgalanma sorunu çözülmüştü ama ölmeye başlayan piksel sorunu giderilmemişti ve oyunlarda FPS düşüşü yaşıyordum. Arayarak uzaktan bağlantı ile kontrol ettiler, çözmeye çalıştılar ama olmadı. Bunun üzerine aşırı sinirlenerek şikayet var üzerinden şikayetimi akşam yazdım, sabah benimle yetkili iletişime geçip özel bir referans kodu ile göndermemi istedi. Ve sıkıntıların tamamını çözmekle kalmayıp beni arayarak "Haddiskimin sıkıntılı olduğunu istersem değiştirebileceklerini." söylediler. Evet servis olarak muazzam değil bunu kabul ediyorum. Ama çoğu servisten de daha ilgili, üstelik ömür boyu bakım hizmeti sayesinde garantim bitmesine rağmen en az 3-4 sefer bakıma gönderdim.
Batarya meselesinde de sonuna kadar haklısınız 2 saat yine iyiymiş, standart kullanımda oyun olmadan bir buçuk saat gitmekte. Konulan batarya gerçekten ufak, bu hafifletme adı altında maliyetten kısmak için yapılan bir şey. Bazı MSI notebooklarında da aynı problem mevcut. Şöyle olsa haklısınız verilen batarya süresi 4-6 saat denilerek 2 saatte bitse dediğim gibi haklısınız ama yine verilen bilgilere bakarsanız 3 saat altı deniliyor. O zaman masaüstünde kullanmaya mı aldık hayır, seyahat etmek istediğimde rahatça taşıyabilmek için aldım ben şahsen. Dışarıda oyun oynamak için değil.
Fan sesi konusunda yine çok haklısınız çok fazla rahatsız edici düzeyde olabiliyor. Sürekli bakıma gönderme sebebimdir bu sorun. Bakıma göndermediğiniz zaman aşırı artıyor biriken tozlardan dolayı, video izlerken, internette gezinirken çıkan ses nispeten normal laptoplar gibiyken oyun oynarken kulaklık takmanızı gerektirecek kadar rahatsız edici. MSI kullanan biri olarak söylüyorum MSI marka laptopların da sesi bu düzeylere çıkıyor oyunlarda, Excalibur da bu seslerde çalışıyor. Monster sadece bir tık fazla, zaten oyun laptoplarının ortak problemi bu ses olayı. Isınmasına gelirsek şu an 3 saattir kullanmaktayım standart bir kullanım, Skype, internette takılma gibi şeyler işlemci sıcaklığım 49-52 derece arasında seyir halinde. Sizdeki sorun bakıma göndermemenizden kaynaklanıyor olabilir, ilk bakımdan geldiğinde "Bu bu kadar sessiz çalışıyor muydu?" dediğimi hatırlıyorum.
Sonuç olarak bu sorunlar mevcut kabul ediyorum ben ama makul düzeyde mevcut, ödediğimiz para da belli. Daha yeni sipariş ettiğim Tulpar T7 V19.7 versiyonuna bakarsak RTX 2070'li, i7 10870'li, 16 GB RAM'e sahip bir bilgisayarı 13.300 TL'ye aldım. MSI almak istesem bu fiyata en iyi ihtimalle GTX 1650 Tİ veya İ5 işlemcili RTX 2060 alabilirdim (emin değilim göremedim ben ama vardır diye diyorum.) MSI bu işin kalite anlamında zirve bilgisayarlarından olduğu için onunla kıyaslıyorum yanlış anlaşılma olmasın. Kullanmış biri olarak klavye hissiyatına kadar farklı MSI'ın. Dediğim gibi evet kalite anlamında MSI ile yarışamıyor ama batarya süresi olarak hemen hemen aynı, ses olarak bir MSI daha iyi, sıcaklık değerleri olarak hemen hemen aynı ama sıcaklığı hissettirme konusunda MSI çok daha iyi sıcak olsa bile klavyeden elinizle hissetmiyorsunuz MSI'da Monster hissettiriyor. En can alıcı noktası ise fiyat konusu bu konuda çok avantajlı olduğu için tercih ediliyor. Bu bir terazi işi bu eksilere karşılık bu kadar param cebimde kalacak terazinizde denge varsa alınır, terazinizde denge yoksa alınmaz.

Geri
Yukarı