Tulpar T7 v20.3 MUX Switch geldi mi?

Başka bir konuda arkadaşa cevabımdı:

"Evet hocam kullanıyorum. Bios sürümü şöyle anladığım kadarıyla ellerinde 2 tip Tulpar 20.3 var. Bir grup eski bios diğer grup yeni bios. Eski biosa güncelleme yapamıyorlar anlamsız bir şekilde ellerinde yeni biosun paketi yok .

Ancak diğer grup malda ise doğrudan yüklü yeni bios var. Yani demem o ki eski Bioslu cihazlara güncelleme YAPAMIYORLAR. Ancak yeni teslimlerde ise hazır BİOS olduğu için var. Mesele tamamen üretici firma ile Monster arasındaki mesele. Okuyan olursa diye yazıyorum teknik serviste galiba güncelleme paketleri yok??"

Ben eski cihazımda kombustorda 155 fps alabilecek kadar ayar yaptıydım.

Ayarlar için
1) Nvidia denetim masası 3 d ayaları yüksek performanslı nvidiayı açın
2)Yüksek performans ayarlarında güç yönetimi maximum perf yapın
3) İnternete nihai performans kodunu sorgulatın cmd yönetici açıp yapıştırıp güç seçeneklerini nihai yapın. (pilde tavsiye etmiyorum, prizde olsun)
4) Nvidia experience ayarlarda game boost ve whiperı kapatın öyle optize edin
5) Windows ayarlara girin.- Sistem-Monitör- En altta grafik ayarları var orada "Donanım Hızlandırmalı Dgpu zamanlaması" nı açın. Grfaik performans tercihi "Masaüstü uygulaması" Gözata tıklayıp oyunların kurulu olduğu yerdeki exeleri seçip "Yüksek Performansı" seçin
6) Turbo modda oynamayı tercih edin. (bunu zaten biliyorsunuzdur. Isınır ama fps verir)

Eski 20.3'ümde bunları yapmıştım. Tabii Mux'taki gibi fps vermiyor ama fabrika çıkışlı ayarlara göre de daha fazla veriyordu. Her ikisinin ortasında yani.
Yani olay şu mu; Pc geldi dGPU yok anladım ki eski BIOS servise gönderdim güncelleyemediler donanımsal vs. dediler eski tip olduğu anlaşılıyor.
Yok eğer dGPU var ise yeni tip 20.3 mü oluyor?

Yani olay şu mu; Pc geldi dGPU yok anladım ki eski BIOS servise gönderdim güncelleyemediler donanımsal vs. dediler eski tip olduğu anlaşılıyor.
Yok eğer dGPU var ise yeni tip 20.3 mü oluyor?
Bu konunun resmi cevabı bende değil ama anladığım bu dostum.

Çünkü eskisini götürdüğümde yüzüme karşı güncelleme yapamayız denildi ancak telefonda konuşurken yeni cihazın sorunu bir şekilde çözülsün denildiği için doğrudan cihazı değiştirmişlerdi ve sorun çözülmüştü.

Forumda bir arkadaşımız benden 10 gün sonra almıştı cihazını ona doğrudan güncel bioslu gelmişti. Ama 10 gün önce alan bende yoktu.

Zaten eski/yeni arasındaki tek fark bios farkı aslında. Yani her iki cihaz her şeyi aynı tek olay güncelleme paketi olmadığı için bir önceki ithal olan cihazlarda yeni bios yok. Ve güncelleme olmaması garibime gidiyor hala...

Bu konunun resmi cevabı bende değil ama anladığım bu dostum.

Çünkü eskisini götürdüğümde yüzüme karşı güncelleme yapamayız denildi ancak telefonda konuşurken yeni cihazın sorunu bir şekilde çözülsün denildiği için doğrudan cihazı değiştirmişlerdi ve sorun çözülmüştü.

Forumda bir arkadaşımız benden 10 gün sonra almıştı cihazını ona doğrudan güncel bioslu gelmişti. Ama 10 gün önce alan bende yoktu.

Zaten eski/yeni arasındaki tek fark bios farkı aslında. Yani her iki cihaz her şeyi aynı tek olay güncelleme paketi olmadığı için bir önceki ithal olan cihazlarda yeni bios yok. Ve güncelleme olmaması garibime gidiyor hala...
Evet gerçekten ilginç. Bir arkadaşım başka model için MUX Switch'i sorduğunda henüz olmadığını ama üzerinde çalıştıklarını ve Mayıs ortası gibi geleceğini söylemişler. Artık ne kadar doğrudur bilemem.
Peki şuan sen yeni olanı mı kullanıyorsun değişim sonucu?

Evet gerçekten ilginç. Bir arkadaşım başka model için MUX Switch'i sorduğunda henüz olmadığını ama üzerinde çalıştıklarını ve Mayıs ortası gibi geleceğini söylemişler. Artık ne kadar doğrudur bilemem.
Peki şuan sen yeni olanı mı kullanıyorsun değişim sonucu?
Aynen öyle şu an elimde güncel Bioslu hali var

Herhangi bir sıkıntı var mı peki oyunlarda az GPU kullanımı yada videoları oynatırken siyah ekranda kalma gibi?
Aksine artık %100 kullanıma geçti. Düşük kullanım sorunu kalktı tam kullanıyor. Şu anda memnunum. Fan hızlarımı da 70 'den sonra tam hıza çevirdim . Çok sesli ama 80 dereceyi geçirtmemeye çalışıyorum (Warzonda geçebiliyor normal)

Ekran kararması yok dizi film de izliyorum. Sadece kapak kapalıyken uygu moduna geçiri devre dışı bıraktığımdan biliyorum (gece yükleme için pc açık bırakma huyu vardır). Ekran açıkken kapağı indirip kaldırdığımda 1 sn siyah böyle elektriği kesilip gelmiş gibi oluyor. O yüzden artık pc açıkken kapağı kapat aç yapmıyorum.

Aksine artık %100 kullanıma geçti. Düşük kullanım sorunu kalktı tam kullanıyor. Şu anda memnunum.
Tamamdır çok iyi o zaman sevindim senin adına da. Bende sipariş verdim bugün Gittigidiyor'dan. Bir tek orada kalmıştı. Umarım güncel olan gelir de uğraşmam ya.
Burada çok aktif misin bilmiyorum ama geldikten sonra birkaç şey için sana ulaşmam gerekirse Dc verir misin buralardaysan gerek yok tabi de.

Tamamdır çok iyi o zaman sevindim senin adına da. Bende sipariş verdim bugün Gittigidiyor'dan. Bir tek orada kalmıştı. Umarım güncel olan gelir de uğraşmam ya.
Burada çok aktif misin bilmiyorum ama geldikten sonra birkaç şey için sana ulaşmam gerekirse Dc verir misin buralardaysan gerek yok tabi de.
İnşallah gönlüne göre gelir diyeyim. Monster daha çok abraya odaklı galiba sürekli ellerinde var ama tulparda sipariş üzerine geliyor.
İstersen sen dc ver ben verdiğimde beni bulamıyorlar :D
Aksine artık %100 kullanıma geçti. Düşük kullanım sorunu kalktı tam kullanıyor. Şu anda memnunum. Fan hızlarımı da 70 'den sonra tam hıza çevirdim . Çok sesli ama 80 dereceyi geçirtmemeye çalışıyorum (Warzonda geçebiliyor normal)

Ekran kararması yok dizi film de izliyorum. Sadece kapak kapalıyken uygu moduna geçiri devre dışı bıraktığımdan biliyorum (gece yükleme için pc açık bırakma huyu vardır). Ekran açıkken kapağı indirip kaldırdığımda 1 sn siyah böyle elektriği kesilip gelmiş gibi oluyor. O yüzden artık pc açıkken kapağı kapat aç yapmıyorum.
Bir insan klavyede yazarken nasıl hatalı yazar anlamıyorum. Uygu moduma çok güldüm

İnşallah gönlüne göre gelir diyeyim. Monster daha çok abraya odaklı galiba sürekli ellerinde var ama tulparda sipariş üzerine geliyor.
Evet bu 20.3 ün tekrar ne zaman üretime gireceği belli değilmiş bugün sordum.
İstersen sen dc ver ben verdiğimde beni bulamıyorlar :D
Elassar #3246
Bir insan klavyede yazarken nasıl hatalı yazar anlamıyorum. Uygu moduma çok güldüm
Oluyor öyle ya 😄

Tamamdır çok iyi o zaman sevindim senin adına da. Bende sipariş verdim bugün GittiGidiyor'dan. Bir tek orada kalmıştı. Umarım güncel olan gelir de uğraşmam ya.
Burada çok aktif misin bilmiyorum ama geldikten sonra birkaç şey için sana ulaşmam gerekirse DC verir misin buralardaysan gerek yok tabii de.

Bütün versiyonlar için MUX Switch gelmiş bulunmaktadır gelmeyen model diye bir şey yoktur. Siz zaten yeni sipariş ediceiğiniz için o model içinde güncel BIOS'la bulunmaktadır. Başka sorularınız varsa sorun kendimde Monster'ın cihazlarını ve sürekli Monster da tanıdığım fazla olan biriyim bütün sorularınızı cevaplayabiliriz.

Geri
Yukarı