Tulpar T7 v20.4 deneyimim

Şarjı %100'den %18'e dizi/film izlerken 79 dakikada düştü.

Dynamic Boost 15W.

MUX Switch dGPU only olarak değiştirildi.

Herhangi bir güç/performans/pil ayarı yapılmadı.

Rocket League 1080p Ultra 144FPS (Turbo fan kapalı, Game profili.)
GPU 70 75 derece.
CPU 80 dereceye kadar yaklaşıyor.

Tx txacnbvmax soğutucu ile:
GPU 67 68 derece.
CPU 72 derece.

RDR2 1080p, Ultra, DLSS balanced, laptop Game profilinde, Turbo fan kapalı.

20221008023332_1.jpg

20221008023440_1.jpg

20221008023625_1.jpg

20221008023548_1.jpg

PM9a1 SSD okuma/yazma değerleri vadedilen:
7000/5100

Benim aldığım değerler:
6100/4600 (ilk aldığım zaman)

5200/4500 (şu an) (diskin yaklaşık %30-%35'i dolu.)

Ek olarak laptopta değişik bir takılma olmaya başladı, bazen oluyor bazen olmuyor. Anlık olarak 3-5 saniyeliğine görüntü donup (mouse vs. hareket ettiremiyorum.) Ses takılıyor. Müzik dinliyorsam şarkı sözünde takılıyor mesela şöyle: "whatever goes arouuuuuuuuuuuuuuuuuuuu-" sonra düzelince devam ediyor. Donanımsal mı yazılımsal mı anlamadım. Konuyu yazarken 2. defa oldu. Sistem Windows 11.

Son düzenleyen: Moderatör:
1. İşletim sisteminiz ve grafik kartı sürücüleriniz güncel olduğundan emin olunuz.
Ekran kartına yeni güncelleme gelmiş yeni yaptım.
2. Güncel İntel Grafik sürücüleri https://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/download/19344/intel-graphics-windows-dch-drivers.html adresinden indirebilirsiniz.. Nvidia Sürücüleri Sürücüleri Yükle | NVIDIA adresinden veya Nvidia Experience üzerinden Sürücüsüler > Güncelleştirmeleri Kontol Et seçeneği ile yükleyebilirsiniz..
dGPU şeklinde kullanıyorum Intel için gerek varmı ki hocam?
3.Denetim Masası > Tüm Denetim Masası Öğeleri > Güç Seçenekleri Menüsünden Yüksek Performans Modu seçiniz.

Sadece dengeli var, değiştiremiyorum.
plandenge.png
5.Nvidia Denetim Masası > 3D Ayarlarının Yönetilmesi > Genel Ayarlar > Tercih Edilen Grafik İşlemcisi > Yüksek Performanslı Nvidia İşlemcisi seçiniz.
Tercih edilen grafik işlemcisi diye bir seçenek yok hocam.
a.png
9.Nvidia GeForce Experience uygulamasına giriş yaparak > Ayarlar > Oyunlar > OPTİMUM OYNANABİLİRLİK AYARLARI başlığı altında ki ‘’Yeni eklenen oyunları otomatik olarak optimize et’’ seçeneğinin tiki kaldırınız.
10.Nvidia GeForce Experience > Genel > Whisper Mode kapatınız. > Battery Boost kapatınız. > Son olarak cihazınızı yeniden başlatınız.
İkisi de kapalıymış hocam.

Bunlar dışında tüm ayarları yaptım. Yeniden başlatıp deniyorum.

Verdiğim link sadece igpu'yu kapsamıyor tüm intel sürücülerini kapsıyor. (wifi,bt..vb) bu yüzden yüklemeniz ve güncel kalmanız önemli. Cihaz dengeli konumdaysa onu yüksek performans moduna almanız gerekiyor. Yeni bir güç planı oluşturun ve onu yüksek performans olarak ayarlayın.

Verdiğim link sadece igpu'yu kapsamıyor tüm intel sürücülerini kapsıyor. (wifi,bt..vb) bu yüzden yüklemeniz ve güncel kalmanız önemli. Cihaz dengeli konumdaysa onu yüksek performans moduna almanız gerekiyor. Yeni bir güç planı oluşturun ve onu yüksek performans olarak ayarlayın.
Hocam pek bir değişiklik olmadı performans açısından ya, bugün de mavi ekran aldım zaten. Vizelerden sonra teknik servise vermeyi düşünüyorum umarım servis üzmez. Teknolojide çok şanssızım cidden.

Şarjı %100'den %18'e dizi/film izlerken 79 dakikada düştü.

Dynamic Boost 15W.

MUX Switch dGPU only olarak değiştirildi.

Herhangi bir güç/performans/pil ayarı yapılmadı.

Rocket League 1080p Ultra 144FPS (Turbo fan kapalı, Game profili.)
GPU 70 75 derece.
CPU 80 dereceye kadar yaklaşıyor.

Tx txacnbvmax soğutucu ile:
GPU 67 68 derece.
CPU 72 derece.

Eki Görüntüle 1541797

Eki Görüntüle 1541798

Eki Görüntüle 1541799

Eki Görüntüle 1541800

PM9a1 SSD okuma/yazma değerleri vadedilen:
7000/5100

Benim aldığım değerler:
6100/4600 (ilk aldığım zaman)

5200/4500 (şu an) (diskin yaklaşık %30-%35'i dolu.)

Ek olarak laptopta değişik bir takılma olmaya başladı, bazen oluyor bazen olmuyor. Anlık olarak 3-5 saniyeliğine görüntü donup (mouse vs. hareket ettiremiyorum.) Ses takılıyor. Müzik dinliyorsam şarkı sözünde takılıyor mesela şöyle: "whatever goes arouuuuuuuuuuuuuuuuuuuu-" sonra düzelince devam ediyor. Donanımsal mı yazılımsal mı anlamadım. Konuyu yazarken 2. defa oldu. Sistem Windows 11.
Merhaba bende aldım ama ölü pixel çıktı gittim yeni cihaz istedim onu bekliyorum.
Lenovo IdeaPad gaming 3 3060 ekran kartli cihazdan gectim(2kere farkli cihaz sorunluydu mecburen geçtim)
Isı değerleri turbo fan açık olmadan kac derecelerde dolanıyor? Valorant owerwatch rdr oynamayi ve tasarım uygulamarini kullanacağım. Şuan memnunmusunuz? Çok tedirginim sorunları fazla diyorlar. Birde sıcaklık olaylarına cok takıntılıyım.

Isı değerleri turbo fan açık olmadan kac derecelerde dolanıyor?

20221008023332_1.jpg

20221008023440_1.jpg

20221008023625_1.jpg

20221008023548_1.jpg
Şuan memnunmusunuz?
Pek değilim, envai çeşit hatalarla boğuştum kullanım sürecinde. Şu anda güncel olarak takılma sorunu mevcut. Her gün oluyor neredeyse.

Anlık olarak 3-5 saniyeliğine görüntü donup (mouse vs. hareket ettiremiyorum.) Ses takılıyor. Müzik dinliyorsam şarkı sözünde takılıyor mesela şöyle: "whatever goes arouuuuuuuuuuuuuuuuuuuu-"
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Pek değilim, envai çeşit hatalarla boğuştum kullanım sürecinde. Şu anda güncel olarak takılma sorunu mevcut. Her gün oluyor neredeyse.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam yeni gelen cihazda hiç akıcılık yoktu bide cok yuksek bobin sesi vardı. Daha yeni cihaza termal bakimi yapildi diye sms geldi hic bisey yok diye geri verdiler bana. Çok sinir oldum iade ettim asus rog aldim suan memnunum

Hocam yeni gelen cihazda hiç akıcılık yoktu bide cok yuksek bobin sesi vardı. Daha yeni cihaza termal bakimi yapildi diye sms geldi hic bisey yok diye geri verdiler bana. Çok sinir oldum iade ettim asus rog aldim suan memnunum
Sana hayırlı, bana geçmiş olsun. Bu cihaza minimum 4 yıl sabretmem gerekecek, umarım şu takılma problemini servise gönderdiğimde çözerler.

"Tulpar iyi, sorunsuz. 20.4 harika. Abralar sorunlu. Hatta sadece Clevo sorunlu. Artık ürünler iyi. Servis de en iyisi." diyenlere bu mesajı atasım var. Utanmazlar yine de.

Sana hayırlı, bana geçmiş olsun. Bu cihaza minimum 4 yıl sabretmem gerekecek, umarım şu takılma problemini servise gönderdiğimde çözerler.
Bozulmazsa ben de uzun yıllar sabretmeliyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı