Tulpar T7 v20.4 laptopta ani FPS düşüşü var

Turuncu80

Hectopat
Oyun oynarken ani FPS düşüşleri oluyor bu işlemci sürücü eskiliğinden olabilir mi? Yenisi var mı varsa bulamadım? Ve bilgisayarın ani FPS düşüşü neden olur garantiye göndereyim mi?

IMG_20221226_192734.jpg

Hocam belki çok basit önerilerim olabilir fakat laptopta bu olay başıma geldiğinden dolayı size de önerilerimi aktarmak istiyorum:
  • Windows güncelleştirmelerini yaptığınızdan emin olun. (Yeni pc alan kişiler bazen güncelleştirmeleri unutabiliyor.)
  • Geforce Experience uygulaması üzerinden sürücünüzün güncel olduğundan emin olun.
  • Bilgisayarın güç seçeneklerinde high performance seçeneğinin aktif olduğundan emin olun. Ayrıca laptopu sessiz modda değil de performans veya turbo moda alıp oyuna girin.
  • Bazı durumlarda bilmeden bilgisayarınızı 'whisper mod' a almış olabilirsiniz. Bu mod fanları yavaşlatıp pc nizin ısınmasına neden olabilir. Geforce Experience üzerinden bu modun kapalı olduğundan emin olun.
Atladığım önemli noktalar varsa daha iyi bilen arkadaşlar yardımcı olurlar.

Hocam geforce experience den sürücüleri güncelleme yerine indirdikten sonra indirme başarısız diyor.Zaten ekran kartıyla çok aakası olduğunu düşünmüyorum ama önerileniz için sağolun

Yeni konular

Geri
Yukarı