Tulpar T7 V22.1 ekranında çizikler çıkıyor

ceyhun.ozen

Femtopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 hafta kadar önce almış olduğum Monster-Tulpar-T7-v22.1 1 haftanın sonunda YouTube üst üste 4-5 defa farklı videolarda ekran çizik çizik oluyor ve bilgisayar açık halde olup ekranı çalışmıyor. Bilgisayarı aç kapa yaptığında düzeliyor ama bu seferde yaklaşık 30 dakika kadar bozulduğu görüntü arka planda kalıyor. Burada sorun yazılımsal veya donanımsal olarak daha önce böyle bir durumla karşı karşıya kalan varsa bilgilendirirse sevinirim.

DSC_0027.JPG

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210318-184348.png
    Screenshot_20210318-184348.png
    2,9 MB · Görüntüleme: 82
  • DSC_0000_BURST20210317174934033.JPG
    DSC_0000_BURST20210317174934033.JPG
    51,6 KB · Görüntüleme: 82
Bu çıktığında Print screen veya Windows+Shift+S ile ekran görüntüsü al. Ekran görüntüsünde de varsa aynı sıkıntı, laptopunun ekranı sıkıntılı.
GPU arızalı da olabilir gibi duruyor. Belki yazılımsaldır şimdilik bilemiyorum. Ekran kartı sürücülerini DDU ile silip tekrar yükleyebilirsin.

Panel ile alakalı. Normal bir şey.

Screen burn olarak geçiyor ve YouTube'da "Screen burn fix" videoları var.

İşin donanımsal noktasında panelin sıkıntılı olduğu mu yoksa YouTube da bulunan bu durumun yazılımsal olarak sıkıntı çıkardığı anlamına mı geliyor bu kadar soru sormam da bilgisayar işlerinden pek anlamadığım için.

İşin donanımsal noktasında panelin sıkıntılı olduğu mu yoksa YouTube da bulunan bu durumun yazılımsal olarak sıkıntı çıkardığı anlamına mı geliyor bu kadar soru sormam da bilgisayar işlerinden pek anlamadığım için.
Donanımsal.

Yaklaşık 1 hafta kadar önce almış olduğum Monster-Tulpar-T7-v22.1 1 haftanın sonunda YouTube üst üste 4-5 defa farklı videolarda ekran çizik çizik oluyor ve bilgisayar açık halde olup ekranı çalışmıyor. Bilgisayarı aç kapa yaptığında düzeliyor ama bu seferde yaklaşık 30 dakika kadar bozulduğu görüntü arka planda kalıyor. Burada sorun yazılımsal veya donanımsal olarak daha önce böyle bir durumla karşı karşıya kalan varsa bilgilendirirse sevinirim.

Eki Görüntüle 928835

Dosya Ekleri

• image0.jpg
    image0.jpg
    71,4 KB · Görüntüleme: 95
Bu sorunu ben de yaşadım. 19 nisan’da alet elime ulaştı. Chrome’daki hardware acceleration’ı kapatınca ve intelin dahili grafik kartı driverlarımı güncelleyince düzeldi. Fakat hala tetikteyim. Sizde tüm bu dediklerim yapıldıktan sonra mı aynı sonucu veriyor ? Aynı sorunu yaşayan başka bir arkadaşın açtığı başlıkta durumu paylaşmıştım ben de, “markusdionysus” ismi ile

Geri
Yukarı