Tulpat T5 v19.2 laptopu vs HP Omen 15-EK0001NT

Davifox

Decapat
Monster Tulpar T5 v19.2 laptopum var daha yeni aldım. Şarj kapasitesi 1.30 saat civarı. Şarj haricinde oyun oynayamıyorum 10FPS alıyorum. Ayarları performansa getiriyorum NVIDIA kontrol panelinden oyunun ayarlarını dahi performansa getirsemde ne yaptıysam FPS'de değişim yaşayamadım. Ekran kartını kullanmasına rağman şarj dışında 10 FPS alıyorum şardej oynarken 70-80 FPS alıyorum.

Monster laptopumu iade edip HP opmen 15 alınır mı ne önerirsiniz?

Elinizdeki gayet güçlü ve yeterli bir cihaz. Sorununuza gelecek olursak bu laptopların genelinde yaşanan bir durum ve çözümü zamanında bulamamıştım maalesef.

Windows denetim masasında güç ayarını pilde ve şarjda maksimum persormansa alın.
Adsız.png

Yüksek performans moduna almama rağman bir değişim olmuyor FPS de.
Elinizdeki gayet güçlü ve yeterli bir cihaz. Sorununuza gelecek olursak bu laptopların genelinde yaşanan bir durum ve çözümü zamanında bulamamıştım maalesef.
Pil gücü kullanarak öyle bir değer almanız normal.

Low ayarlara aldığım zaman 20 FPS alıyorum, eğer prize bağlı çalışacaksa bu meret neden varki. Neden Taşınabilir diyoruz buna. Hp omen için şarj kapasitesi 6 saat ve üzeri diyor 3 saat bile sürse yeter bana. Ne kadar kapasitesi vardır acaba ?
İade etmenize gerek yok. Güç ayarlarından yüksek performansa almanız yeterli.
Aldım üstte fotoğrafı var herhangi bir değişiklik FPS artışı olmuyor.
Kanka neden şarj dışında oyun oynamak istiyosunki zaten.
Kanka tek sorun şarj dışında oynamak değil, kendi şarj kapasitesi de az.
Arkadaşlar şunu da ekliyim pilde kullanımda yüksek performans moduna alıp oynadığımda NVIDIA ekran kartını kullanmasına rağmen 10 FPS alıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı