Tunçmatik UPS aniden bomba gibi patladı!

Makaleler
9
Yer
Aydın
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ECS H81H3-M7
İşlemci: Intel Core i7 4790
HDD: Western Digital WD10EZEX 1 TB 7200 RPM
RAM: Crucial CT102446BA160B.C16FER 1x8GB DDR3 1600MHZ
Kasa: Casper NSH.4790-8T75A-W (CD.VTI4790A) Hazır kasa.
Ekran kartı: Galaxy GT730
PSU: Casper Fsp250-50hmn
Monitör: AOC G2868PQU 28" 4K 3840×2160 1 MS 60 Hz TN panel
UPS: Tunçmatik TSK5208
Mouse: Casper B309
Klavye: Casper K1500
Akım korumalı priz: Monster MPEXP100U
Yazıcı: Epson L4160
Meslek
Espiri Ondan Sorulur!
Merhabalar iyi günler. Öncelikle konuyu yanlış bir yere açtıysam affola. Elim ayağım titriyor şu anda. Bilgisayar başında oturuyorken Tunçmatik Lite II kesintisiz güç kaynağım aniden patladı. TSK5208 UPS'mden bir anda dumanlar yükselmeye başladı ve "foşş" diye güçlü bir ses duyuldu. Keskin bir yanık kokusu duydum ve halen kokusu burnumda. Güç kaynağımın LED'i aniden kırmızı renkte yanmaya başladı. Birkaç saniye içinde olayın şokunu atlatınca UPS'mi düğmesinden kapattım. Tekrar açmaya korkuyorum hatta açıkçası bu cihazı bir daha kullanmak istemiyorum.
Ürünümün garantisi devam etmekte, sizce ne yapmam lazım? Haklarım ve yapmamı tavsiye ettiğiniz şeyler neler? Vatan Bilgisayar'dan almıştım UPS'yi. İnternet sitesinden.
Mesajlarınızı bekliyorum. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar iyi günler. Öncelikle konuyu yanlış bir yere açtıysam affola. Elim ayağım titriyor şu anda. Bilgisayar başında oturuyorken Tunçmatik Lite II kesintisiz güç kaynağım aniden patladı. TSK5208 UPS'mden bir anda dumanlar yükselmeye başladı ve "foş" diye güçlü bir ses duyuldu. Keskin bir yanık kokusu duydum ve halen kokusu burnumda. Güç kaynağımın LED'i aniden kırmızı renkte yanmaya başladı. Birkaç saniye içinde olayın şokunu atlatınca UPS'mi düğmesinden kapattım. Tekrar açmaya korkuyorum hatta açıkçası bu cihazı bir daha kullanmak istemiyorum.
Ürünümün garantisi devam etmekte, sizce ne yapmam lazım? Haklarım ve yapmamı tavsiye ettiğiniz şeyler neler? Vatan Bilgisayar'dan almıştım UPS'yi. İnternet sitesinden.
Mesajlarınızı bekliyorum. :)

UPS mi patladı güç kaynağı mı?

Hiç tehlikeye girmeden bence yakınında Vatan varsa oraya götürün ve fişiyle bir onlar kontrol etsinler.
Senin elinde patlamasın.

Geçmiş olsun. Peki bu UPS'i öneriyor musun?

Hiç tehlikeye girmeden bence yakınında Vatan varsa oraya götürün ve fişiyle bir onlar kontrol etsinler.
Senin elinde patlamasın.

Geçmiş olsun. Peki bu UPS'i öneriyor musun?
UPS'i patlamış adama sorulacak soru mu o?

Çok çok geçmiş olsun. Arkadaşların dediği gibi garantisi varsa en yakın servise gönderin. Hiç elleşmeyin. Elektriğin şakası olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı