Turbox anakartta ekran kartı görüntü vermiyor

Jeh0Ke

Decapat
Makaleler
1
Yer
Heryer
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3 8100 3,6gh
AMD HD7770 2gb VRAM
8gb 2200mhz RAM
Merhaba, bir tandığıma bir ekran kartı sattım. Bana görüntü vermediğiniz söyledi bende kontrol etmeye gittim. Yanımda çalıştığını bildiğim bir ekran kartıda götürdüm. Bu ekran kartlarının tek ortak noktası AMD olmaları. Daha doğrusu biri ati biri AMD. Bilgisayara bir hoparlör taktık Windows açılıyor mu kontrol etmek için. Karttı taktığımız zaman Windows açılıyor "bunu hem gelen sesten hem de alt+F4 yapıp kapatabilmemden anlıyoruz.". Ama hem dahili hem harici çıkışlardan görüntü gelmiyor. Sebebi nedir? Bana BIOS'tan kaynaklı gibi geliyor ama BIOS eski tip olduğundan pek bununla alakalı bir ayar yok. Not: Ekran kartı takmayıp direkt dahiliden alınca görüntü alabiliyoruz. Not-2: Her iki karttada aynı sorun var.

Anakart Turbox sonuçta. Dünyanın en kalitesiz markalarından biri. Bence sorun tamamen anakarttan dolayı.

Hocam önceden taktığı kart -galiba GT660'mı öyle bir şey dedi- çalışıyormuş. Ama diğer eleştirinize katlıyorum :)

Bazı ekran kartlarıyla uyumsuzluk sorunu olabilir anakartın. O kadar kalitesizki her şey beklenebilir bu anakarttan.
Hocam peki -Uğraşmaya değmez de- belki güncel BIOS'unu bulabileceğim bir yer var mı? "Doğrusu çocuk sömestırda üzülmesin diye uğraşıyorum."

Bazı eski anakartlar ki buna HP'nin hazır sisteminde başıma gelmişti OEM olan IPM87-MP H87 anakart dahil GTX 1050 Ti gibi daha güncel sayılacak ekran kartları için BIOS güncellemesine ihtiyaç duyabiliyor. Turbox ise eski bileşenler ile anakart ürettiriyor ancak anakartın bir BIOS desteği yok. GTX 1050 ekran kartı satmıştım, aynı durumu yaşadık kart normalde görüntü veriyorken alan kişinin sisteminde hiçbir şekilde görüntü vermedi. Bu işlerin kurdu birisi iseniz mevcut BIOS modlanarak çalıştırılabilir ancak oda zor.

Bazı eski anakartlar ki buna HP'nin hazır sisteminde başıma gelmişti OEM olan IPM87-MP H87 anakart dahil GTX 1050 Ti gibi daha güncel sayılacak ekran kartları için BIOS güncellemesine ihtiyaç duyabiliyor. Turbox ise eski bileşenler ile anakart ürettiriyor ancak anakartın bir BIOS desteği yok. GTX 1050 ekran kartı satmıştım, aynı durumu yaşadık kart normalde görüntü veriyorken alan kişinin sisteminde hiçbir şekilde görüntü vermedi. Bu işlerin kurdu birisi iseniz mevcut BIOS modlanarak çalıştırılabilir ancak oda zor.

Aslında bu kartlarda yeni değil. Biri HD7770 biri daha eski h3450. bu kartların çalışmaması şaşırttı beni. AMD için bir BIOS ayarı olabilir mi?

Bu arada anakart Turbox H81. Sitesine baktım özellikle seçilmiş gibi tüm anakartların var bu anakartın BIOS'u yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı