Turbox ekran kartına OC yapılır mı?

Tas catlasa 40W ya tuketir ya tuketmez. 100W nerede yaziyor tam olarak?

Benim R7 370 için de yazdıkları TDP 100W üstünde. Ancak mühendislik zamanlarımda 65+20+20 (105W) ile çalıştırıyordum. UV yapmam gerekiyordu yoksa oyunda çöküyordu.

Ben ihtimal veriyorum, çeker.

Tas catlasa 40W ya tuketir ya tuketmez. 100W nerede yaziyor tam olarak?

Aldığım Trendyol mağazasında 100 Watt olarak geçiyor.

Az önce denedim MSI kombustor da 960x540 çözünürlükte 860 MHz GPU Clock 1060 MHz Memory Clock a çıktım ve Power limiti +%20 yaptım ve 34 FPS'den 40'a kadar çıktı.
900 MHz ye çeksem sorun olur mu? Şu an 55 Derece gözüküyor ve fanlar %55 civarında otomatikte.

yaklaşık 5 dk dır açık kombustur furmark

Aldığım Trendyol mağazasında 100 Watt olarak geçiyor.

Klavyeye bes yasinda cocugu oturtunca boyle oluyor iste. 100W cekmesi teknik olarak mumkun degil cunku guc girisi yok. OC yapilsa bile kafaya takilacak guc tuketimine ulasamaz bu kart. Bu arada diger arkadaslarin da dedigi gibi kartin komponent kalitesi dusuk oldugu icin ufacik OC'yi bile kaldirmayabilir, onermem.

Dediğiniz gibi oldu OC'yi kaldıramadı 1.5 saat sonra hafif yanık kokusu alınca OC'yi geri çekip PC'yi kapattım ve az önce bir daha denedim gayet normal çalışıyor biraz daha dinlendireceğim sizce kullanmaya devam etmeli miyim?

Dediğiniz gibi oldu OC'yi kaldıramadı 1.5 saat sonra hafif yanık kokusu alınca OC'yi geri çekip PC'yi kapattım ve az önce bir daha denedim gayet normal çalışıyor biraz daha dinlendireceğim sizce kullanmaya devam etmeli miyim?

Bir Furmark testi yapın donma çökme vs. olmuyorsa büyük ihtimalle sorun yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı