Rehber Turbox H61C BIOS Update ve yükleme işlemi

anakart-turbox-h61c.jpg

Arkadaşlar, uzun araştırmalar sonucunda Turbox H61C anakart için uyumlu bir BIOS Update buldum ve sorunsuz çalışıyor :)

Yükledikten sonra bilgisayar artık öncekinden daha iyi çalışıyor :)

BIOS İndirme Linki

yükleme aşamaları.

Yüklemeye başlamadan önce arkada hiçbir program açık bırakmayın! Varsa mutlaka kapatın!

-İlk olarak linkte verdiğim ZIP dosyasını indirin ve bir klasöre çıkartın.

-Ardından klasör içindeki afuwingui.exe'yi yönetici olarak çalıştırın.

-Açtıktan sonra BIOS dosyasını open'a tıklayarak seçin.

1.jpg

2.jpg

uyarı! Flaşlama işlemine başlamadan önce arka planda hiçbir program açık bırakmayın!
Flaşlama sürecini progress kısmından görebilirsiniz. Flaşlama süreci verify kısmı olduktan sonra yeşil kutucuklar olduğu zaman tamamlanmış olur!

Ardından setup sekmesinden do not check ROM ID'yi işaretleyin ve flash'a tıklayın.

3.jpg

flaşlama işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Bu sürede bilgisayar BIOS fabrika ayarlarına sıfırlanacağı için kendini birkaç defa resetleyebilir, korkmayın. Birkaç reset sonrasında bilgisayar sorunsuz bir şekilde açılacaktır.
Konuya eklemeyi unuttum arkadaşlar BIOS'un tam olarak düzgün çalışabilmesi için BIOS atılırken setup kısmında;

Program all blocks, main BIOS ımage, Boot block, NVRAM ve do not check ROM ID seçili olarak flash yapılması lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Eki Görüntüle 1083702

Arkadaşlar, uzun araştırmalar sonucunda Turbox H61C anakart için uyumlu bir BIOS Update buldum ve sorunsuz çalışıyor :)

BIOS İndirme Linki

yükleme aşamaları.

Yüklemeye başlamadan önce arkada hiçbir program açık bırakmayın! Varsa mutlaka kapatın!

Eki Görüntüle 1083689

Eki Görüntüle 1083691

uyarı! Flaşlama işlemine başlamadan önce arka planda hiçbir program açık bırakmayın!
Flaşlama sürecini progress kısmından görebilirsiniz. Flaşlama süreci verify kısmı olduktan sonra yeşil kutucuklar olduğu zaman tamamlanmış olur!

Ardından setup sekmesinden do not check ROM ID'yi işaretleyin ve flash'a tıklayın.

Eki Görüntüle 1083692

flaşlama işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Bu sürede bilgisayar BIOS fabrika ayarlarına sıfırlanacağı için kendini birkaç defa resetleyebilir, korkmayın. Birkaç reset sonrasında bilgisayar sorunsuz bir şekilde açılacaktır.
Konuya eklemeyi unuttum arkadaşlar BIOS'un tam olarak düzgün çalışabilmesi için BIOS atılırken setup kısmında;

Program all blocks, main BIOS ımage, Boot block, NVRAM ve do not check ROM ID seçili olarak flash yapılması lazım.
Turbox'un babannemden daha yaşlı olan anakartı.

Eki Görüntüle 1083702

BIOS İndirme Linki

yükleme aşamaları.

Eki Görüntüle 1083689
Eki Görüntüle 1083691

Eki Görüntüle 1083692

Umarım kimsenin ihtiyacı olmaz hocam :D

Bu makalenin en son açılacağı yer burası olabilir, buradaki üyelerden biri bile Turbox kullanmıyordur.

Bilmeyen arkadaşlar için yazıyorum Turbox olayı tamamen fiyatla alakalı yani 1000 TL'lik sistemi 2500'e satmaya çalışmaları olayıdır. Yoksa sıradan anakartları olan markadır. Gelip de her başlığın altına Turbox alınmaz ehuheuhe yazmak sizi bilgili biri yapmaz. Bu fiyata alınmaz diyeceksiniz. Her şey fiyatına göre.

Bilmeyen arkadaşlar için yazıyorum Turbox olayı tamamen fiyatla alakalı yani 1000 TL'lik sistemi 2500'e satmaya çalışmaları olayıdır. Yoksa sıradan anakartları markadır. Gelip de her başlığın altına Turbox alınmaz ehuheuhe yazmak sizi bilgili biri yapmaz. Bu fiyata alınmaz diyeceksiniz. Her şey fiyatına göre.

Hocam tamamen fiyatla alakalı derken 1000TL'lik sistem dediniz zaten sizce 1000TL'lik sistem ne kadar iyi olabilir ayrıca Turbox'un anakart yapmadığını biliyoruz oradan buradan markasız dandik anakart üzerine logo basıp satıyor.

Bu makalenin en son açılacağı yer burası olabilir, buradaki üyelerden biri bile Turbox kullanmıyordur.
Turbox kullanan kişiler var forumda.

Ayrıca bu konunu açılma amacı birisi Google'da "Turbox H61c BIOS Update" şeklinde arama yaparsa ona yardımcı olmak.

2. defa bir rehberden yararlanıyorum ASUS H81 M-K alıp oh be demek için sabırsızlanıyorum.
@Oxy3403 hocam exit dedikten sonra restart atıyorduk değil mi?

Son düzenleme:
Hocam tamamen fiyatla alakalı derken 1000TL'lik sistem dediniz zaten sizce 1000TL'lik sistem ne kadar iyi olabilir ayrıca Turbox'un anakart yapmadığını biliyoruz oradan buradan markasız dandik anakart üzerine logo basıp satıyor.

Atom bilişimin OEM anakartları oluyor genellikle. Demek istediğim öcü gibi bakılmamalı bütçe yoksa alınabilir bence. 300-350 TL bandında anakartları var şahsen evde bir Turbox H55 anakart i5 750 sistem vardı iki sene CS:GO LoL Valorant GTA 5 vs iş gördü. 1000 TL bandındaki sistem günlük kullanım için fazlasıyla iş görüyor bilgisayara sadece oyun odaklı bakmamak lazım.
İhtiyaç, bütçe ve beklentiyi karşılaması yeterli.

Atom bilişimin OEM anakartları oluyor genellikle. Demek istediğim öcü gibi bakılmamalı bütçe yoksa alınabilir bence. 300-350 TL bandında anakartları var şahsen evde bir Turbox H55 anakart i5 750 Sistem vardı iki sene CS:GO LoL Valorant GTA 5 vs iş gördü. 1000 TL bandındaki sistem günlük kullanım için fazlasıyla iş görüyor bilgisayara sadece oyun odaklı bakmamak lazım.
İhtiyaç, bütçe ve beklentiyi karşılaması yeterli.

Tabii ki hocam günlük kullanım için yeterli olabilir fakat "Gaming" adı altında satılması rahatsız ediyordu sadece.

Geri
Yukarı