Turbox LGA 1156 Yükseltme

@Hafız Emre
1080p 5 MS 60 Hertz monitör var GT 1030 aliyimi ( i5 650 + 300 wat güç kaynağı )

O işlemciye takabileceğin en iyi ekran kartı GT 1030. Onu da ancak 1080P monitör kullanıyorsan tak. Aksi taktirde darboğaz fazla olacağından GT 1030 takmak fark bile etmeyebilir.

O bilgisayardan canavar falan bekleme maalesef. Geçmiş olsun.

Arkadaşlar bence yanlış yönlendirmeyin Adeks Adlı internet kafede İ5-760 işlemciye 470 ekran kartı taktıklarını gördüm hiç bir oyunda performans sorunu görmedim belki oyunlar harddisk içinden çalıştığından da olabilir.

Arkadaşlar bence yanlış yönlendirmeyin Adeks Adlı internet kafede İ5-760 işlemciye 470 ekran kartı taktıklarını gördüm hiç bir oyunda performans sorunu görmedim belki oyunlar harddisk içinden çalıştığından da olabilir.

Aynen öyle. Abartıldığı kadar kötü durumda değil. Benim de arkadaşımın internet kafesinde 1.nesil işlemcili bilgisayarlar var. Bilgisayardan çok iyi anlamıyor konuyu açan arkadaşımız ancak bu yorumlar dünyasını karartıcak kullanıcının. Bazı testlerde 1.nesil i7'nin G4560'ı geçtiğini görmüştüm.

Arkadaşlar bence yanlış yönlendirmeyin Adeks Adlı internet kafede i5-760 işlemciye 470 ekran kartı taktıklarını gördüm hiç bir oyunda performans sorunu görmedim belki oyunlar harddisk içinden çalıştığından da olabilir.

Performans sorunu olmadığı başka bir sorunun olmadığını göstermez. i5 650 civarına isterseniz RX 470 de takabilirsiniz. Fakat 1080P çözünürlük ile kesinlikle darboğaz olacağından karttan tam performans alamayacaksınız, RX 470'e boşuna para verilmiş olunacak.

Bu arada eminim ki yazarsınız. Darboğaz demek oyunun kasması, donması demek değildir. Düzgün performans da alırsınız büyük ihtimalle.

İlk nesil i5 işlemciler ile yapılmış oyun testlerine bakarsanız bu işlemcilerin 1080P çözünürlükte GT 1030-RX 550 civarını besleyebildiğini görebilirsiniz.

Ayrıca yanlış bilgilendirme yapıldığını düşünüyorsanız hatalı gördüğünüz kısımları düzgün kaynaklar göstererek düzeltiniz.

Performans sorunu olmadığı başka bir sorunun olmadığını göstermez. i5 650 civarına isterseniz RX 470 de takabilirsiniz. Fakat 1080P çözünürlük ile kesinlikle darboğaz olacağından karttan tam performans alamayacaksınız, RX 470'e boşuna para verilmiş olunacak.

Bu arada eminim ki yazarsınız. Darboğaz demek oyunun kasması, donması demek değildir. Düzgün performans da alırsınız büyük ihtimalle.

İlk nesil i5 işlemciler ile yapılmış oyun testlerine bakarsanız bu işlemcilerin 1080P çözünürlükte GT 1030-RX 550 civarını besleyebildiğini görebilirsiniz.

Ayrıca yanlış bilgilendirme yapıldığını düşünüyorsanız hatalı gördüğünüz kısımları düzgün kaynaklar göstererek düzeltiniz.

i5 650 işlemciye gt 1030 takılır mı ( 300 wat güç kaynağı ) bide r7 240 a oranla kaç fps artar
gta 5 csgo overwatch gibi oyunlarda darboğaz olur mu 720 yada 1080p farketme

Son düzenleme:

"Bence" dedim zaten ayrıca kaynak konusuna gelirsek, o gün gittiğim mekanda şansıma karşımı çıkan bir sistemde gördüm. Ekranı 1080p diye biliyorum, bir problem çıkacağını sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı