Turbox Sistem Ekranda Çizgiler Oluşuyor

Acatay

Hectopat
Yaklaşık 2 sene öncesinde Turbox bilgisayar satın almıştım. Fişe takmıştım ve yanık kokusu gelmişti. Ondan sonra mı oldu hatırlamıyorum ama ekranda bazen ufak bazen biraz daha büyük çizgiler oluyor. Bir de şöyle bir sorunum var; hoparlör çalışıyor ancak mikrofon çalışmıyor. Realtek bilgisayarımda yüklü. Ses kartım yok, bundan kaynaklı olabilir mi?

Turbox tek kelime ile çöptür, kusura bakmayın, kazıklanmışsınız. Cihazın ekran kartında ya da ekran kartı belleğinde bir arıza varsa bu sorun ortaya çıkar genelde.

Hoparlör çalışıyor ama mikrofon çalışmıyorsa mikrofon kablosunun TRRS olmadığından emin olacaksınız ilk. Ya da mikrofonun kendisi çalışıyor mu, ilk ona bakın, başka bir cihazda.

Turbox tek kelime ile çöptür, kusura bakmayın, kazıklanmışsınız. Cihazın ekran kartında ya da ekran kartı belleğinde bir arıza varsa bu sorun ortaya çıkar genelde.

Hoparlör çalışıyor ama mikrofon çalışmıyorsa mikrofon kablosunun TRRS olmadığından emin olacaksınız ilk. Ya da mikrofonun kendisi çalışıyor mu, ilk ona bakın, başka bir cihazda.
Mikrofon derken "Kulaklıklı Mikrofon"dan bahsediyorum. Evet, doğru söylüyorsunuz. 2 sene önce bilgisayara dair hiç bilgim yoktu. Önüme bu geldi araştırmadan aldım. Aldığımda ise işlemci fanı sökük, 1 ram eksik bir şekilde geldi. Ekran kartı yok bilgisayarda, daha yeni ekran kartı siparişi verdim. Yarın gelir büyük ihtimalle.

Son düzenleme:
İşlemci aklımda geldi ama, o zaman işlemci çekirdeğinde de problem olmaz mıydı? Hani, işlemcinin grafik birimine zarar veren her neyse, işlemciyede zarar vermiştir bence.

İşlemci aklımda geldi ama, o zaman işlemci çekirdeğinde de problem olmaz mıydı? Hani, işlemcinin grafik birimine zarar veren her neyse, işlemciyede zarar vermiştir bence.
Ben bu konulardan o kadar da anlamıyorum. Bakalım, belki ekran kartı takınca düzelir düzelmezse de zaten yeni işlemci almayı düşünüyordum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı