Turbox SSD kullanımı %100'e çıktıktan sonra bilgisayar donuyor

MuhammedA

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Turbox SSD 240GB
SSD'ye kurulan Windows 11 version 22H2 ve Windows 10 version 22H2 sürümleri, 5-10 dakika sonra donuyor ve hiçbir işlem yapılmasına izin vermiyor. Bu sırada ise disk kullanımı %100'ün altına inmiyor. Kontroller, diskin sağlam olduğunu gösteriyor fakat gerçek öyle görünmüyor. CrystalDiskInfo, CrystalDiskMark ve HD Tune sonuçları aşağıdadır;

Ekran Görüntüsü (1).png
Ekran Görüntüsü (1) r.png

HD Tune sonuçlarına göre, diskin hiçbir bloğu sorun yaşamadı ve Health ekranında ise sağlık durumu "OK" olarak belirtildi.

Hatanız ilk başta o SSD'yi almaktı, bedava bile verseler TurboX veya merdiven altı markaları asla almam.
Tamam vurup durmayın, bir hata yapıldı iade seçeneği olsa ilk gün verilecek bir parça ama bu diski ben şimdi ne yapayım? Yani gidip camdan aşağı mı atayım? Düzeltilecek bir şey varsa onu arıyorum. Zaten geçen ayda anakart çatladı. Derdi bitmiyor lanet sistemin.

Tamam vurup durmayın, bir hata yapıldı iade seçeneği olsa ilk gün verilecek bir parça ama bu diski ben şimdi ne yapayım? Yani gidip camdan aşağı mı atayım? Düzeltilecek bir şey varsa onu arıyorum. Zaten geçen ayda anakart çatladı. Derdi bitmiyor lanet sistemin.

Bana kalırsa sağlam bir SSD alıp bu SSD'yi yer varsa depo olarak kullanabilirsin.

Tamam vurup durmayın, bir hata yapıldı iade seçeneği olsa ilk gün verilecek bir parça ama bu diski ben şimdi ne yapayım? Yani gidip camdan aşağı mı atayım? Düzeltilecek bir şey varsa onu arıyorum.
Pek yapılacak bir şey yok, sizi anlıyorum, ben de ölü sayılacak bir HDD kullanıyorum eski laptopumda gecikmesi çok yüksek. Windows sürüm düşürebilirsiniz belki.

Pek yapılacak bir şey yok, sizi anlıyorum, ben de ölü sayılacak bir HDD kullanıyorum eski laptopumda gecikmesi çok yüksek. Windows sürüm düşürebilirsiniz belki.
İstemci sürümü daha düşmüyor, donanımlar buna izin vermiyor.
Bana kalırsa sağlam bir SSD alıp bu SSD'yi yer varsa depo olarak kullanabilirsin.
Windows'u tekrar kurmayı deneyeceğim, yine olmazsa depo olarak kalabilir neyse ki fazladan bir SSD daha var.

Yeni konular

Geri
Yukarı