Turist Tipleri

499337

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bugün sizlere genel birikimimden gelen "Turist Tipleri" yazımı yazıyorum. Millet ve tür olarak ayırdım.

Avrupalılar
  • Normal Turistler
Çok olayları yok normal turistler, en ağır gruptur.
  • Romantik Turistler
Normal Turistler gibidir tek fark sıra beklerken en az 10 defa öpüşür ve birbirlerine güzel sözler söylerler. Daha yeni denk geldim az buz anladım benim İngilizce ile.
  • Bi Halt Anlamayan Turistler
Ağabey bak orada kırmızı yanıyor. Hayır sayıları biliyorsundur bakiyen yetersiz. Etrafındakiler "No Money" diye bağırıyor. Sen hala İngilizce "Para var kart bozuk!" diye söyleniyorsun. Lan bakiyen yetmiyor anla işte!

Amerikalılar
  • Marvel Seyreden Turistler
Amerikalılar genelde böyle, her Marvel filmini Türkiye'de seyrediyor. Aslında bi Marvel Turizmi şart da dinleyen yok.
İmamoğlu Başkan duy sesimi :D
  • Normal Turistler
Normal işte klasikler.

Araplar

Baba parası veya petrol parasıyla zengin olmuş. Parmak arası terliklerle gezen tipler. Bunlara ayrı başlık gerekmez hepsi aynı. Beymen'den 50.000 TL'lik Çanta almak ise süper güçleridir.

Türkler

En yaygın turistlerdendir. Aşırı sinir ve ekonomik kriz çekmek özellikler arasındadır. Dayı adı verilen grup süper güç olarak "Çıkar telefonunu!" der. Hatta efsaneye göre Thanos'u "Iron Man" değil Dayı adlı grubun süper güçleri öldürmüş.

Bir grup var mesela her gelen geçene yol tarif ediyor.

Bir de kendi ülkelerinde turist olmak en iyi güçleri.
"Secret Wars" filminin temel konusu `Avengers+X-Men VS Türkler` olacakmış söylentiye göre.

Yerliler

Peki kim bu yerliler Türkiye'de?
Başta Esenyurt ve İstanbul olmak üzere yerlileri oluşturan kesim Afganlar ve Suriyeliler. Bazen de Afrikalılar.

Ha neyseki İstanbul'un turistik yerlerinde yerliler yok. Gözümüz az Avrupalı, Amerikan, Türk görüyor.

Yazımı beğendiyseniz bir "Hahaha" emojisi atarsınız ;)

Kanalıma abone olup bildirimleri de açmayı unutmayın :D
(Kanalım yok ciddiye alınmasın.)
(Bu fikir Yerebatan Sarnıcı gezisinden sonra aklıma geldi, oraya ait de inceleme yazacağım aklımda.)

Siz de fikirlerinizi ekleyebilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı