Turk.net VAE fiber geliyor iddiası

rootz

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Hatay/İskenderun
Başka bir forumda gördüğüm konuyu burada açıyorum sizlerle tartışabilmek için;

1594668813330.png

Artık FTTB/FTTH sistem kullanıcıları da turk.net kullanabilecek gibi duruyor belki saye geldikten sonra gigabit paketleri onlara da satarlar :)

Ayrıca saye geldikten sonra VDSL/Fiber kullanıcıları bayağı rahatlayacak.

ADSL kullananlar olarak bizim bile hızımız biraz artabilir.

Nereden kontrol edilebiliyor?
  • Sorgulama sitesine girin: Hız, Altyapı ve Fiber İnternet Sorgulama - TurkNet
  • Turknet abonesi değilseniz adresinizi, abone iseniz apartmandaki başka bir daireyi girin.
  • Sorgulama yapmadna önce F12'ye basın ve Console sekmesine gelin.
  • Burada Ctrl + F deyip VAEFiberServiceAvailability yazın.
  • Sonuç olarak şunları görebilmeniz lazım:
JavaScript:
FiberServiceAvailablity: {IsAvailable: false, IsGigaFiber: false, MaxCapacity: 0}
VAEFiberServiceAvailability: null
VDSLServiceAvailability: {Description: "", IsAvailable: true, MaxCapacity: 51200, MaxCapacityServiceType: 2583, NmsMax: 73413}
XDSLServiceAvailability: {Description: null, IsAvailable: true, MaxCapacity: 16384, NmsMax: 17960}
YapaServiceAvailability: {Description: "Yapa hizmeti verilemez ancak yapa yatırım yapılacak santral.", IsAvailable: false, IsIndoor: false, IsTurknetStatusActiveForSantral: true}

Son düzenleme:
Şuan kontrol edildiği zaman halen fibere destek yok yazıyor. Ayrı olarak şu paketleri VAE Fiber kullanıcılarına satarlarsa fiber kullanıcıları çağ atlar.

1594669628971.png

Ülkede 500KB indirme hızı alan var. Nasıl kaldırsınlar ADSL'yi.
ADSL sisteminin tamamen kalkması zor gözüküyor her 500 metrede bir dolap kurmak demek bu.

Telekom'un durumunu görüyoruz 8 mbps sana yeter, adam olana çok bile gibi tepkiler yani anlayacağınız biraz zor iş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Turkcell'in ftth altyapı ile 5Mbps upload verme saçmalığından kurtulsak keşke bir de ping sorunları cabası saye gelse de Millenicom'dan sömürsek fiberin güzelliklerini.

Ben TürkNet kullanıyorum 35/6 megabit hız alıyorum. Paket değiştirmek istediğimde ise 50Mbps hızında bir paket var fakat +10TL daha fazla istiyorlar şimdi benim anlamadığım nasıl Oluyor'da 10TL daha fazla verince 50Mbps oluyor.

Ben TürkNet kullanıyorum 35/6 megabit hız alıyorum. Paket değiştirmek istediğimde ise 50Mbps hızında bir paket var fakat +10TL daha fazla istiyorlar şimdi benim anlamadığım nasıl Oluyor'da 10TL daha fazla verince 50Mbps oluyor.

Örnek vereyim sen kapta dondurma aldın. Bir büyüğü ile küçük olan aynı paraya mı alıyorsun?

Geri
Yukarı