Turk telekom carrier grade nat 100 ile başlayan havuz IP sistemi

Turk telekom carrier grade nat 100 ile başlayan IP'ler havuz IP sistemi. Peki nedir bu? Evet arkadaslar turk telekom ve bazı super online gıbı internet sağlayıcılar carrier grade nat ( CGN) havuz IP sistemi bu sisteme geçmişler. Bu sistemde hem dinamik IP hem de port vs IP TV gibi şeyler açamıyorsunuz bunu yapabilmek için ise statik IP alın diyorlar 5 ıle 15 TL arası madem arayüzündeki IP ile gerçek IP'niz farklı çıkıyor eğer sizin de böyle ise bu sisteme dahil olmuşunuz demektir bu IP'ler genellikle 100. ile başlıyor. Yapacağinız iş ise benim gibi BTK Online Şikayet Bildirim Sistemi adresine girip üye olup şikayet etmektir. 2 ay oldu bu sisteme geçiş şikayet edelim arkaadaşlar bu esaretten kurtulalım. Ne kadar çok şikayet o kadar bu projenin sonu demektir vey bızım bu sıstemden kurtulmamız demektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün gece öğrenci olan oğluma biraz ders vereyim dedim. Xampp kurduk port yönlendirme IP ayarları, DNS ayarları vs. gösterirken localhosta kurduğum siteye dışarıdan erişebilmeyi gösterirken takıldım kaldım. Sebebi buymuş demek ki. Her iki IP'yi denediğim halde sonuç alamadım. Local olarak farklı domainlerden farklı siteler açtım hatta ağdaki başka cihazlardan da erişim sağladım fakat dışarıdan hiçbir şekilde erişim sağlanmıyor.

Not olarak 5 10 TL bir şey değil fakat böyle giderse nefes almak bile paralı olacak...

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı