Turk Telekom'un 100 MPS paketi ile en yüksek ne kadar hız alınır?

Mustlight

Centipat
Hepinize merhabalar. Bugün sizlere bir sorum olacak ancak bunu baştan söyleyeyim, yok hızınız iyi yok açgözlü tarzı yorum yapacak varsa yapmasın lütfen. Bana yetmediğinden böyle bir konu açma gereğinde bulundum. O sebepten yazacaksanız bilginiz olsun.

Türk Telekom VDSL'de 50Mbps kullanıyorum gayet de memnunum. Türk Telekom'dan açıkçası 100 Mbps benim daha çok işimi görür, modemin arayüzünde 92Mbps'ye kadar alabildiğim yazıyor size verileri şöyle bırakayım:

VDSL training status: Showtime.
Mode: VDSL2 annex b.
VDSL profile: Profile 17A.
Traffic type: PTM mode.
Link uptime: 0 day: 1 hour: 7 minutes.

VDSL port details upstream downstream.
Line rate: 4.152 Mbps 51.282 Mbps.
Actual net data rate: 4.069 Mbps 51.198 Mbps.
Trellis coding: On on.
snR margin: 35.6 DB 25.4 DB.
Actual delay: 0 ms 0 ms.
Transmit Power: 6.5 DBM 14.1 DBM.
Receive Power: -16.1 DBM 0.9 DBM.
Actual ınp: 0.0 symbols 0.0 symbols.
Total attenuation: 22.5 DB 13.3 DB.
Attainable net data rate: 19.096 Mbps 92.520 Mbps.

Gördüğünüz gibi 92 Mbps'ye kadar alabiliyorum ama adresim 57 Mbps'ye kadar verilebildiğini söylüyorlar. Ben de 90'a kadar alabilidiğimi belirttim, 100 Mbps bağlanmasını istedim. Operatör 57'ye kadar verildiğini, 100 Mbps verse bile koplamalar olacağını söyledi. Ben de sizin fikirlerinizi merak ettim, bilgisi olan yazarsa sevinirim. Hepinize hayırlı günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Türk Telekom 100 megabit sınırsız kullanıyorum. Gayet memnunum. Hız testinde ping 2 ms, indirme hızı 97 megabit civarı çıkıyor. Sitede bütün dairelerin bir odasında küçük bir Türk Telekom kutusu var. Bizimki benim odamda, masaüstü PC ile ethernetten bağlı kullanıyorum. Önceden bildirilen çalışma dışında kopma ya da yavaşlama gibi bir şeyle karşılaşmadım. Fiberde 50 alıyorsanız 100 de alırsınız. Ben de 50 megabitten 100'e geçmiştim. Oyun içi ping sorarsan League of Legends'ta pingim sabit 10 ms.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bulunduğun yer cekilen hat ne kadar destekliyorsa o kadar destekler istersen 500 mbps al gene destekleyeceği kadar gelir sana internet hızı hizmeti önce onu sorgulamanı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı