Turkce-yama.com sitesi güvenilir midir?

Benim PC'ye virüs bulaşmıştı buradan.
Turkce-yamanet ya da Turkce-yamaorg kullanmadığınızdan emin misiniz? Turkce-yamacom ile tek ortak yanları "Turkceyama" ile başlamaları, Turkce-yamacom bu iki sitenin aksine çevirisi olmayan oyunların yaması varmış gibi gösterilip virüs paylaşıldığı sitelerden değil.

Başka nereden indirebilirim bu oyunun yamasını?
İnternette çevirmenin "Azad Akbaloğlu" olduğu bütün yamalar aynı hocam, Turkce-yamacom ve forumda paylaşılan yama dahil. u-Crew'in Arkham Origins için çevirisi var, ama ücretli çalışıyorlardı diye hatırlıyorum (ve çevirmenler arasında yine Azad Akbaloğlu var, internetteki yamalarla aynı olabilir).
Kaynak olarak Tekno Forza belirtilen şu yamayı deneyebilirsiniz belki, ama çalışıp çalışmadığı hakkında bir fikrim yok.

Virüs bulaşma gibi bir olasılık yüksek mi peki?
İndireceğiniz kaynağa bağlı, Turkce-yamacom'un çeviri yapma gibi bir iddiası yok. Halihazırda güvenilir olan yamaları arşivleyip kaynak belirterek paylaşıyorlar. VirusTotal sonucu büyük ihtimalle false-positive, OyunÇeviri ve Anonymous gibi güvenilir ekiplerin yamalarında bile bir - iki tane program zararlı gösteriyor. Ama ortada bir güvenlik sorunu yok.
Anonymous'da yer alan OMFG EPIC'in şu konudaki açıklamasına bakabilirsiniz, ekipler aynı olmasa da false-positive büyük ihtimalle bahsettiği "uygulama imzalamaya yarayan lisans eksikliği"nden kaynaklanıyor.

Son düzenleme:
Turkceyamanet ya da turkceyamaorg kullanmadığınızdan emin misiniz? Türkçe-yamacom ile tek ortak yanları "turkceyama" ile başlamaları, Türkçe-yamacom bu iki sitenin aksine çevirisi olmayan oyunların yaması varmış gibi gösterildiği virüs yuvası sitelerden değil.

İnternette çevirmenin "azad akbaloğlu" olduğu bütün yamalar aynı hocam, Türkçe-yamacom yaması dahil. U-Crew'in Arkham Origins için çevirisi var, ama ücretli çalışıyorlardı diye hatırlıyorum.

Virüs bulaşma gibi bir olasılık yüksekmi peki.

Geri
Yukarı