Turkcell 100 Mbps fiber internet 0.18 Mbps hız veriyor

esmannn

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. 1 aydır zaten 100Mbps alacağıma 50Mbps alıyordum ama bu son 2 gündür internet 0.18 gibi cok cok altta bir download hızı almaya başladı. Upload genelde 20 gibi takiliyor çok saçma tam tersi olması gerekiyor ve üstelik fiber 100Mbps. İnternette bunun olması ayrı bir olay tabii müşteri hizmetleri ile görüştüm geldiler modem değişimi yaptılar ama sorun çözülmedi. Hala aynı sorunu yaşıyorum tam olarak neden kaynaklanıyor olabilir taahhüt bitmesine son 1 ay kala bunu olması da çok saçma. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20230909_005041.jpg
    IMG_20230909_005041.jpg
    96 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. 1 aydır zaten 100Mbps alacağıma 50Mbps alıyordum ama bu son 2 gündür internet 0.18 gibi cok cok altta bir download hızı almaya başladı. Upload genelde 20 gibi takiliyor çok saçma tam tersi olması gerekiyor ve üstelik fiber 100Mbps. İnternette bunun olması ayrı bir olay tabii müşteri hizmetleri ile görüştüm geldiler modem değişimi yaptılar ama sorun çözülmedi. Hala aynı sorunu yaşıyorum tam olarak neden kaynaklanıyor olabilir taahhüt bitmesine son 1 ay kala bunu olması da çok saçma. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

DNS sunucusunu değiştirin download hızı artar belki. Benim önerdiğim 1.1.1.1 1.0.0.1

Şu günlerde Turkcell'de aynı sıkıntıyı yaşıyorum modemi kapatıp 10 15 dk bekleyince düzeliyor.
Malesef denedim ama herhangi bir değişiklik yok.

DNS sunucusunu değiştirin download hızı artar belki. Benim önerdiğim 1.1.1.1 1.0.0.1
Dns sunucusunuda değiştirdim çok az bir artış oldu sadece ama daha sonra tekrar geri düştü

Aynı sorunu Türk Telekom'da yaşadım, modemi değiştirdiler çözüldü. Sizde modem değişmesine rağmen hiç düzelme olmadı mı yoksa düzelip tekrar mı bozuldu?
Modemi değiştirdiklerinde internet daha kötü sonuçlar vermeye başladı saçma bir şekilde.

Geri
Yukarı