Turkcell 20Mb/s internet hız testinde 74Mb/s olarak görülüyor

faruk212

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba 20 dk önce Turkcell'den 20 Mbps internet bağlattırdım evime. İlk bağlanınca aklıma ilk hız testi geldi sonuçlarında da download 74, upload ise 5 olarak görülüyor (tarifenin upload miktarını bilmiyorum.) Bu nasıl olabilir? İlk bağlatıldığı için midir diye soracağım ama eskiden başka bir yerde Turkcell 24Mbps bağlattığımda tarifenin söylediği gibi sonuçlar çıkmıştı.

Not: Steam üzerinde 8.7 civarı indirme yapıyor. Kablolu bağlantı kuruyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba 20 dk önce Turkcell'den 20 Mbps internet bağlattırdım evime. İlk bağlanınca aklıma ilk hız testi geldi sonuçlarında da download 74, upload ise 5 olarak görülüyor (tarifenin upload miktarını bilmiyorum.) Bu nasıl olabilir? İlk bağlatıldığı için midir diye soracağım ama eskiden başka bir yerde Turkcell 24Mbps bağlattığımda tarifenin söylediği gibi sonuçlar çıkmıştı.

Speedtest mb/s olarak değil megabit olarak hesaplar. Senin internetin 8 mb/sec hızındadır. (steam sunucularına karşın)

Dosya Ekleri

• 1628002616063.png
    1628002616063.png
    87 KB · Görüntüleme: 53

Hocam paket geçişinizdeki detaylara bakın. Zaten taahhütnamede yazar bu. Belki kampanya olabilir çünkü kimse yanlışlıkla bile olsa hız vermez, özellikle GFN sunucu sahipleri ise o iş yaş :D

Geri
Yukarı