Turkcell abonesi olmadan daireye fiber çekiliyor mu?

Famronty

Megapat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, binada Turkcell Superonline fiber var fakat Turkcell pahalı olduğu için Vodafone Net kullanmak istiyorum ama Vodafone fiberi daireye çekmediğini söyledi. Turkcell'in müşteri hizmetlerine bağlandığımda bana apartman olarak başvuru yapmamızı istedi ve ücretsiz olarak dairelere dağıtacaklarını söyledi. Daha sonra başka bir müşteri hizmeti çalışanına aynı soruyu sorduğumda bana abone olmamız gerektiğini söyledi. Şimdi hangisi doğru bilmiyorum. Abone olmadan, taahhüt yapmadan Turkcell daireye fiber çekebilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Binada Turkcell Superonline kutusu var mı? Kutu varsa bireysel başvuru, yoksa apartman olarak yönetici başvurusu olmalı.

Bir de Millenicom u dene. Millenicom Superonline altyapısını kullanıyor. Ben ona başvurdum. Bağlamaya ekip gelmeden hemen uyanık Turkcell bizi buluyor ve arıyor. ONT cihazı takarsanız hız düşer, 50mbps üstü alamazsınız. Biz ONT takmayacağız, fiber kablo direk modeme takılacak hız düşmeyecek vs vs. Sonrasında Turkcell limitsiz 100mbps paketini 195₺ ye aldık. 2 yıl taahütlü. Yine ONT cihazı taktılar şerefsizler :D. Hız testi yapınca direk 500mbps den başlıyor test bitene kadar 100 e kadar düşmeye çalışıyor. Test erken bitince 270mbps lerde gözüyor. Hız hiçbir zaman 100mbps altında düşmüyor. Millenicom u ara sor bakalım altyapı ekiplerini yönlendiriyormu diye. Yönlendirirse Millenicom a geç. Fiyat performans marka.

Binada Turkcell Superonline kutusu var mı? Kutu varsa bireysel başvuru, yoksa apartman olarak yönetici başvurusu olmalı.
Hocam kutu var binaya çekildi fakat dairelere çekilmedi.
Bir de Millenicom u dene. Millenicom Superonline altyapısını kullanıyor. Ben ona başvurdum. Bağlamaya ekip gelmeden hemen uyanık Turkcell bizi buluyor ve arıyor. ONT cihazı takarsanız hız düşer, 50mbps üstü alamazsınız. Biz ONT takmayacağız, fiber kablo direk modeme takılacak hız düşmeyecek vs vs. Sonrasında Turkcell limitsiz 100mbps paketini 195₺ ye aldık. 2 yıl taahütlü. Yine ONT cihazı taktılar şerefsizler :D. Hız testi yapınca direk 500mbps den başlıyor test bitene kadar 100 e kadar düşmeye çalışıyor. Test erken bitince 270mbps lerde gözüyor. Hız hiçbir zaman 100mbps altında düşmüyor. Millenicom u ara sor bakalım altyapı ekiplerini yönlendiriyormu diye. Yönlendirirse Millenicom a geç. Fiyat performans marka.
Hocam az önce Whatsapp üzerinden destek aldım altyapı sağlayıcısının olmadığını söyledi.

Binaya Superonline kutusu geldiyse yakındır evlere de çekilmesi. Kutu aktif hale gelince onlar size zaten ulaşır.

Binaya Superonline kutusu geldiyse yakındır evlere de çekilmesi. Kutu aktif hale gelince onlar size zaten ulaşır.
Hocam ulaşıldı zaten fakat çeken kişi daireye çekmedi sadece bize kampanya kağıdını bıraktı. Ben 3 tane farklı markanın müşteri temsilcisi ile konuştum ve bana ücretsiz bir şekilde daireye çekmeleri gerekli dedi. Turkcell müşteri temsilcisi ise çekmediklerini söylüyor.

Binaya kutuyu çeken birimle, eve kablo çekip modem kuran ekip başka.

Kampanya kağıdındaki numarayı aradığımda bana paket önerisi yapıp kendisinin randevu verebileceğini söyledi ve ayrıca binaya fiber kutusunu kuran kişinin de kendisi olduğunu söyledi.

Millenicom'a başvuru yaptım ve telefonda bana Superonline ekiplerinin kurmaya geleceklerini söylediler. Eğer tesisatta eksik var ise bizi yönlendireceklermiş. Bakalım eğer bağlarlar ise burada belirtirim.

Mileniye başvuru yapınca kurulumu Superonline ekipleri yapıyor. Herhangi bir ücret almıyorlar. Daireye kadar kabloyu getiriyorlar. Yanlız Superonline dan tek dezavantajı kesinlikle wi-fi 6 modem alamıyorsunuz. Mileni olunca 5ghz destekli eski modem veriyorlar. Ama Superonline alayım derseniz wi-fi 6 modem veriyorlar.

Mileniye başvuru yapınca kurulumu Superonline ekipleri yapıyor. Herhangi bir ücret almıyorlar. Daireye kadar kabloyu getiriyorlar. Yalnız Superonline'dan tek dezavantajı kesinlikle Wi-Fi 6 modem alamıyorsunuz. Mileni olunca 5GHz destekli eski modem veriyorlar. Ama Superonline alayım derseniz Wi-Fi 6 modem veriyorlar.

Hocam iki gün önce başvuru yaptım ve sorunsuz şekilde kurulum yapılıp internet verildi. Maalesef evet 5GHz modem verdiler fakat benim için çok bir önemi yok. Benim modemim eskiydi en fazla 16 Mbps hızı alabiliyordum şu an 93 Mbps alıyorum bu benim için çok büyük bir değişim. Onun için Wi-Fi 6 teknolojosine gerek duymuyorum.

Geri
Yukarı