Turkcell altyapı konusunda yalan söylüyor olabilir mi?

nuvola

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Turkcell'i her aradığımda bana "Evinizde fiber internet yok mevcut olduğu zaman biz size haber vereceğiz" diyorlar. Bugün kafama dank etti ve başka sitelerden sorgulamak istedim. TurkNet ve Türk Telekom'dan sorguladığımda ikisi de fiber altyapı olduğunu söylüyor. Çok saçma, ve benim upload hızım 4 Mbps fiber olmadan 4 Mbps alınmıyor diye biliyorum. Şu anki internet sağlayıcım Turkcell. İyi anlatamadım muhtemelen anlamadığınız yerleri sorun lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Turkcell'i her aradığımda bana "evinizde fiber internet yok mevcut olduğu zaman biz size haber vereceğiz" diyorlar. Bugün kafama dank etti ve başka sitelerden sorgulamak istedim. TurkNet ve Türk Telekom'dan sorguladığımda ikisi de fiber altyapı olduğunu söylüyor. Çok saçma, ve benim upload hızım 4 Mbps fiber olmadan 4 Mbps alınmıyor diye biliyorum. Şu anki internet sağlayıcım Turkcell. İyi anlatamadım muhtemelen anlamadığınız yerleri sorun lütfen.

Turkcell ve Türk Telekom fiberleri farklı?

Merhabalar. Turkcell'i her aradığımda bana "evinizde fiber internet yok mevcut olduğu zaman biz size haber vereceğiz" diyorlar. Bugün kafama dank etti ve başka sitelerden sorgulamak istedim. TurkNet ve Türk Telekom'dan sorguladığımda ikisi de fiber altyapı olduğunu söylüyor. Çok saçma, ve benim upload hızım 4 Mbps fiber olmadan 4 Mbps alınmıyor diye biliyorum. Şu anki internet sağlayıcım Turkcell. İyi anlatamadım muhtemelen anlamadığınız yerleri sorun lütfen.

Kanka port yoktur o yüzden yok diyorlardır belki.

Turkcell altyapısı ile Turknet/Türk Telekom altyapısı aynı değil. Turkcell kendi kablosunu döşerken, Türk Telekom/Turknet Türk Telekom altyapısı üzerinden hizmet veriyor.

Teşekkürler herkese.
Turkcell altyapısı ile Turknet/Türk Telekom altyapısı aynı değil. Turkcell kendi kablosunu döşerken, Türk Telekom/Turknet Türk Telekom altyapısı üzerinden hizmet veriyor.

Peki internet sağlayıcımı TurkNet'e çevirsem internet hızım artar mı? Çünkü TurkNet'te sorgulama yaptığımda 75 Mbps download 8-4 arası upload veriyor. Ben zaten Turkcell de 4 Mbps upload alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı