Turkcell İnternet Paketi Kurnazlığı

Nakahella

Hectopat
Makaleler
2
1 yıl önce başlattığım 35 liraya 6 GB internetli paketim haftaya bitiyordu. Turkcell'i aradım paket önermeleri için, 40 liraya 3 GB ya da 55 liraya 6 GB paketleri var size uygun dedi. Düzgün fiyatlı uygun tarife yok mu dedim maalesef size uygun bunlar var eğer kabul etmezseniz 60 liraya çıkar tarifeniz dikkat edin dedi. Kapattım telefonu.

Turkcell'in sitesine giriş yapıp bütün tarifeleri açtım önüme hepsinde "size uygun değildir" yazıyordu. Yine de uygun olduğunu düşündüğüm 6-7 tanesinin başvuru SMS'ini yolladım. Sonunda bir tanesinden olumlu bildirim geldi. 39 liraya 8GB internet paketim var artık. :) 12 ay geçerli, hatta ilk ay için de 10 GB hediye verdiler. Paketin içine girince hâlâ size uygun değildir yazıyor ama artık aldım.

Diyeceğim o ki bunlara inanıp da tarifenizi yüksek fiyatlara almayın. Çevremde kime sorsam 50 lira üstüne 3-4GB alıyorlar, çok yüksek bu fiyatlar.

Benim de başıma şöyle bir olay geldi internet paketim bittiğinde normalde bildirim gelirdi ve saniyesinde interneti kapatırdım ki fatura aşmasın fakat oradaki gecikmeyi yakalayamadığımdan dolayı fatura arttı ertesi ay internetin bittiği mesajı gelmeden interneti kapattım. Ardınan 2 dakika sonra bittiği mesajı, 1 dakika sonra ek aşım ücreti mesajı geldi. Turkcell'i aradığımda sistemsel gecikmeden dolayı olduğunu bir şey yapamayacaklarını söylediler. Madem sitemsel gecikme, neden fatura bana kesiliyor? Tüm operatörlerden nefret ediyorum hepsi legal dolandırıcı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı