Turkcell iş başvurusu deneyimi

Geçmiş olsun hocam. 2 hafta önce Türk Telekom'da benzer bir şey yaşamıştım. Telefon görüşmesi nedir arkadaş? Diyorum ki telefonum evde çekmiyor. Burada telefonun çekmesini sağlayamıyorsunuz. Görüntülü görüşme gerçekleştirelim evde internetim var. Olmaz beyefendi önce telefon görüşmesi yapmamız gerekiyor diye ısrar ediyorlar. Israrla mail üzerinden iletişime geçmelerini istediğim halde telefonunuza ulaşamadık eledik dediler. Türkiye'deki telekom firmaları gerçekten çok garip.

Neden direk konuya zıpladınız ki, bu cevapların hepsi yazıda yazıyor? @Vavien.'e katılıyorum.

Ayrıca hocam size de geçmiş olsun, umarım bir iş bulursunuz en kısa zamanda.

İlk başta elendim diyor.
Sonra da not olarak "işe alınmışım" diyor.
Forumda aklı karışan tek ben değilmişim başkalarınında aklı karışmış demek ki.

İlk başta elendim diyor.
Sonra da not olarak "işe alınmışım" diyor.
Forumda aklı karışan tek ben değilmişim başkalarınında aklı karışmış demek ki.

İşe alınmışım diyor, işe alındım değil eğer oradaki yazıyı okumayıp direk 1000 kelimelik yazdığı yazıyı okusaydınız karmaşa çıkmazdı.

Hemen anlatayım. Bundan 4 ay önce idi, Turkcell ofis elemanı arıyordu. Ben de başvurdum. 2 gün sonra aradılar. İşte işe başvurmuşsunuz, devam ediyor mu başvurunuz dediler, evet dedim. Neyse, yarın telefon mülakatı dediler tamam dedim. Yarın oldu, konuştum. Kendinizden bahseder misiniz, tecrübeleriniz nelerdir diye sordular. Ben de anlattım. Uygun olursa biz size döneceğiz dediler, tamam deyip kapattım. Ertesi gün aynı kişi tekrar aradı uygun bulundunuz, 2. mülakatı yapacağız diye. Tamam dedim. Bu sefer işten falan bahsetti, bana sorular sordu. Neyse, bir yarım saat konuştuk. Siz uygunsunuz, sizi yarın bip üzerinden görüşmeye alacağım dedi. Ben de bip uygulamasını WhatsApp gibi sanıyorum, hiç kullanmadım ama uygulamayı duymuştum. Neyse yarın oldu. Bip'i yüklemeye çalışıyorum Google'dan ama olmuyor. Sürüm uygun değil falan yazıyor. Aileden başkasının telefonu ile deniyorum, numara farklı oluyor. PC'de kamera yok, oradan yapamıyorum. Neyse bir 5 dakika geciktim görüşmeye. Ben WhatsApp'tan yetkiliye yazdım yükleyemedim diye. Tekrar uğraşırken bu sefer WhatsApp'tan bana yazmış, buradan konuşalım demiş ama ben onu çok geç gördüm. Tamam dedim. Görüşme talebi falan yolladım ama bir türlü mesaja bakmadı yani elendim. 😓

Not: Meğerse işe alınmışım, sadece kameraya merhaba diyecekmişim ve iş teklif edilecekmiş görselde olduğu üzere.

Eki Görüntüle 1043078

Ya niye cezalisin herkesin aklında tek soru ise girdin mi?
Not belki bır ümit belki girmiştir elindim yazmış ama.

İşe alınmışım diyor, işe alındım değil eğer oradaki yazıyı okumayıp direk 1000 kelimelik yazdığı yazıyı okusaydınız karmaşa çıkmazdı.

Dostum 1000 cümlelik şeyi okudum.
Olabilir yanlış anlayabilirim de tek benim üzerime geliyorsun.
Başkaları da aynı soruları sordu sonra.

Yeni konular

Geri
Yukarı