Turkcell paketin her ay uçuk zamlar yapıyor olması

Ruthlesson88

Decapat
Daha fazla  
Ocak ayında 1 yıllık 38,60 TL‘lik paket bitmişti. Yenilemek istediğimde, abone merkezinde, size 60 TL'den aşağı paket çıkmıyor denmişti. Turkcell'in sitesinde baktığım en düşük paket olan "rahat avantaj 5 GB (tekrarlı) " 36,90 TL (750 dakika konuşma + 1000 SMS) yaptırmıştım ve 1 ay kullandım. Bundan 1 ay sonra mesaj geldi. Paketiniz 46,77 TL'ye yenilenecektir diye. Yine 1 ay kullanım sonrası mesaj geldi. Paketiniz 60,77 TL'ye yenilenecektir diye. Paket adı efsane? Fıkra değil, gülmeyin. Suriyeli olsaydık keşke böyle yapmazlardı! (ayrıca tarifenizi canlarının istediği gibi izinsiz değiştiriyorlar. Böyle yaptık böyle olacak baskısı.) Şubat'tan Mart'a 9,87 TL zam. Mart'tan Nisan'a 14 TL zam. Bu ne ya böyle. Birden niye artıyor bu fiyat? 15 yılı aşkın süredir Turkcell'deyim. 2 hat var. Hiç operatör değiştirmedim. Şimdi bu mesaja yanıt yazıp, ararlar. Ehe ühü şimdi sistemimiz öyle, olmuyor, etmiyor diye zırvalayacaklar. Bir ürünün fiyatı belli olur. Tefeciye/mafyaya bulaşsan bu kadar dolandırmazlar. Yetti artık yetti.

Geçenlerde kontorlü fahişcell zam yaptı alo demek 1.23 TL oldu bunlar kadar hem ücretsiz internet, dakika vs vermeyen hem de pahalı ve fahiş hizmet sunan görmedim. Şikayetvar üzerinden salla kazan vermiyor diye şikayet ettim verilen cevap telefona göre değişiyormuş. Başka hat geçme imkanım olsa hemen geçeceğim.

Taahhütsüz / Faturasız paket mi kullanıyorsunuz?
Turkcell'de "Rahat Paket'ler" var. Sözleşme ve fatura olmuyor bu paketlerde. Faturalı hattı da sadece Abone Merkezi'ne gidip yapabiliyorsunuz. Özetle ayağına çağrıyorlar. Sanırım Vodafone'da internet üzerinden faturalı hatta geçilebiliyormuş. (Ayrıca Rahat ve sız ayrı ayrı yazdım; yazım kurallarına uymadı diye uyarı aldım ve 24 saatliğine yanıt yazmam engellendi. Bu yüzden geç dönüş yapabildim.)
Geçenlerde kontorlü fahişcell zam yaptı alo demek 1.23 TL oldu bunlar kadar hem ücretsiz internet, dakika vs vermeyen hem de pahalı ve fahiş hizmet sunan görmedim. Şikayetvar üzerinden salla kazan vermiyor diye şikayet ettim verilen cevap telefona göre değişiyormuş. Başka hat geçme imkanım olsa hemen geçeceğim.
Ne yazık ki hepsi birbirinin laciverti. Yetkililerin bu operatörleri denetleyip, kamu çıkarını düşüneceklerini beklemek ütopik kalıyor. Salla Kazan her hafta Çarşamba hediye veriyor bana. Örneğin dün 2 seçenek sunmuştu. Ya 12 saatlik YouTube ya da 12 saatlik İnternet vermişti. Başka hatta geçmek hem uğraştırır hem de o indirmli çok uygun fiyatlar ilk kez gelenlere. Genel mantık hepsinde aynı. Önce kendime yer edeyim sonra sana neler edeyim... (Ayrıca Rahat ve sız ayrı ayrı yazdım; yazım kurallarına uymadı diye uyarı aldım ve 24 saatliğine yanıt yazmam engellendi. Bu yüzden geç dönüş yapabildim.)

Son düzenleme:
Salla kazan her hafta çarşamba hediye veriyor bana. Örneğin dün 2 seçenek sunmuştu. Ya 12 saatlik YouTube'ya da 12 saatlik internet vermişti. Başka hatta geçmek hem uğraştırır hem de o indirmli çok uygun fiyatlar ilk kez gelenlere.

Bende hep bip 1 GB internet veya 1000dk veriyor. Çok pahalı firma Turkcell.

Tek çare var, o da kullanmamak. İsteyen istediği zammı yapmakta özgürdür.
Keşke sizin dediğiniz gibi olsaydı ama günümüzde dışarıda tuvalet girerken bile cep numaranızı isteyecekler neredeyse. İletişim, temel bir gereksinimdir ve zorunludur. Ayrıca gelişmiş ve güçlü ülkelerde iletişim kurumları stratejiktir, öyle canlarının istediğini yapmaya hakları yoktur oralarda. Sizin dediğiniz eğlence sektöründe olabilir. Ki böyle düşünmek bile aslında yanlıştır çünkü insanlar duygusuz robotlar değildir. Ruhlarının da beslenmesi gerekir.

Keşke sizin dediğiniz gibi olsaydı ama günümüzde dışarıda tuvalet girerken bile cep numaranızı isteyecekler neredeyse. İletişim, temel bir gereksinimdir ve zorunludur. Ayrıca gelişmiş ve güçlü ülkelerde iletişim kurumları stratejiktir, öyle canlarının istediğini yapmaya hakları yoktur oralarda. Sizin dediğiniz eğlence sektöründe olabilir. Ki böyle düşünmek bile aslında yanlıştır çünkü insanlar duygusuz robotlar değildir. Ruhlarının da beslenmesi gerekir.
Zam konusundan felsefeye geçmeden önce başka operatörleri denemenizi öneririm. Turkcell olmak zorunda değil sonuçta. Benim de 28 liraya kullandığım tarife 45 lira oldu fakat bir şey diyemiyorum çünkü yıllık enflasyon %100'ü aşmış durumda.

Türkiye gibi bir ülkede aslında 2 yıl taahhüt yapmak daha mantıklı, şirket bizi kendisine bağlasa da aslında fiyat artışlarından belli bir süre korunuyoruz.

Geri
Yukarı