Turkcell Superbox'ta port yönlendirme nasıl yapılır?

• Konuyu başlatan Siya
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 10B

Siya

Kilopat
Çok tecrübesizim, daha önce hiç port yönlendirme yapmadım. Oyundaki pingimden memnun olmadığım için şu videodaki işlemi yapmak istiyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da modemimin arayüzü, işlem buradan yapılacak:

Tam ekran yakalama 9.10.2020 005932.bmp.jpg

Tam ekran yakalama 9.10.2020 005935.bmp.jpg

Ping konusunda zaten mağdurum, bilmeden kurcalayıp daha kötü hale getirmek istemiyorum. Yardımcı olacak biri var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ad kısmına, arayüzde bu ayarı gördüğünde tanıman için istediğin birşey gir. Lan ip adresi kısmına bu yönlendirmeden hangi cihaz(pc, laptop...) yararlanacaksa onun superboxtan aldığı ip yi gir. Lan bağlantı noktası kısmına da yönlendireceğin port numarası aralığını gir. Bir aralık yoksa her 2 kutuyada aynı port numarasını gir. Bu işlemin çalışması için küçük bir ihtimal haricinde türkcellden sabit ip ataması talep etmen gerekecek.

Cihaz kısmından bilgisayarımı seçince wan ve lan ip adreslerini otomatik doldurdu. Ancak ben portları ne kadar doğru doldurdum bilmiyorum. Videodakine pek benzemedi. Lan bağlantı noktasını doldurun demişsiniz ama wan kısmını da doldurmamı istiyor. Ayrıca sol slottakini girdikten sonra sağ slotu girmem lazım. Mesela videoda 3074'ü tek girmiş, ben çift girmek zorunda kaldım.

Tam ekran yakalama 11.10.2020 132142.bmp.jpg

Son düzenleme:
Wan ip dresi kısmını silmen yada kendi wan ipni girmen gerek. Ve eğer sabit ip hizmeti almıyorsan Wan ipn belirli aralıkla değiştiği için sürekli senin de güncellemen gerekecek kuralı ve sabit bir wan ipnin olmaması durumunda hiç bir şeklide port yönlendirmesi yapamama ihtimalin var. Port(bağlantı noktası) ataması genel de aralıkla ile yapılır. 1250 ile 1350 arası gibi o yüzden çift girmeni istiyor ama mesela sen sadece 1234 portunu açmak istiyorsan her iki alanada 1234 yazarsın ve bu bir sorun oluşturmaz.

Geri
Yukarı