Turkcell Superonline daha iyi bir pakete geçerken taahhüt ödenir mi?

KaanGrkemKaya

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, zamanında 35 Mbps fiber internet kampanyasını almıştım. Taahhütün bitmesine 4 ay var. Bu yavaş internetten bıktığım için 500 Mbps olan pakete geçmek istiyorum. Peki 500 Mbps pakete geçerken taahhüt ücreti öder miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, zamanında 35 Mbps fiber internet kampanyasını almıştım. taahhüdün bitmesine 4 ay var. Bu yavaş internetten bıktığım için 500 Mbps olan pakete geçmek istiyorum. Peki 500 Mbps pakete geçerken taahhüt ücreti öder miyim?

Taahhüt ücreti ödemezsin. Sadece taahhüdün uzar o kadar. Düşük paket olsaydı öderdin. Ama yüksek pakette böyle bir şey yapmazlar. Hatta belki taahhüdün bozulmayabilir bile. Ama ücret ödemezsin. Sonuçta başka firmaya gitmiyorsun.

Taahhüt ücreti ödemezsin. Sadece taahhüdün uzar o kadar. Düşük paket olsaydı öderdin. Ama yüksek pakette böyle bir şey yapmazlar. Hatta belki taahhüdün bozulmayabilir bile. Ama ücret ödemezsin. Sonuçta başka firmaya gitmiyorsun.

Kontrat uzuyor biz bir ara yapmıştık 3 aydan 2 yıla tekrar çıktı.

Kontrat uzuyor biz bir ara yapmıştık 3 aydan 2 yıla tekrar çıktı.

Tamam işte. Arkadaş zaten başka firmaya geçmek istemiyor. Hızını yükseltmek için taahhüdün bitmesinimi beklemem gerekiyor? Beklemezsem taahhüdü bozmuş olup ceza öder miyim diye soruyor. Aynen dediğiniz gibi sadece en fazla olacak olan taahhüdü 2 sene olur. Bu da sorun değil. Hele ki şu zamanda hiç sorun değil. Biz oh ne güzel taahhütsüz firmalar var diye sevinirken şimdi insanlar taahhüt yapmayı daha mantıklı buluyor. Çünkü taahhütsüz firmalar kafalarına göre yılda 2-3 sefer zam yaptı. Ama 2 sene taahhütte sabit fiyat garantisi sunuyorlar. Kim bilir 2 sene sonra o 500 Mbps'lik internet ne kadar olacak:)

Yeni konular

Geri
Yukarı