Turkcell Superonline HG658 V2 Modem Hız Sorunu

Modemi geri vermek istediğimizde modem değişimi yapıldı. Aynı marka model modem ile değişti ve sorun çözüldü. Modemde sıkıntı varmış. Yeni hat değerlerim bunlar. Eki Görüntüle 287716
Hat değerleri gerçekten iyi ama hızın hala 4 Mbps tanımlı. 16 yükseltmesini çok rahat alırsın. Sorunun modemden olduğu belliydi belirttiğim gibi.

Hat değerleri gerçekten iyi ama hızın hala 4 Mbps tanımlı. 16 yükseltmesini çok rahat alırsın. Sorunun modemden olduğu belliydi belirttiğim gibi.
Hız 1 gün boyunca bu halde kalacakmış. Modemi sisteme kaydedeceklerini söylediler. Kaydettikten sonra hızı 16 ya çekeceklermiş. Ama bu hızla bile gerçekten çok memnunum. Ping 32ms çıkıyor indirmede 4. Sıfır diye getirilen modemin arızalı çıkmasıda ayrı bir konu. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar modemin sıkıntılı olma riski yüksek değişim isteyin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şuan kullandığımız ADSL acaba VDSL sistemine mi geçmeliyiz? Max. ne kadar hız alırız?

Son düzenleme:
Hız 1 gün boyunca bu halde kalacakmış. Modemi sisteme kaydedeceklerini söylediler. Kaydettikten sonra hızı 16 ya çekeceklermiş. Ama bu hızla bile gerçekten çok memnunum. Ping 32ms çıkıyor indirmede 4. Sıfır diye getirilen modemin arızalı çıkmasıda ayrı bir konu. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar modemin sıkıntılı olma riski yüksek değişim isteyin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şuan kullandığımız ADSL acaba VDSL sistemine mi geçmeliyiz? Max. ne kadar hız alırız?
Şöyle bir olay var. ADSL kullanıcısı modem ara yüzünden sadece ADSL olarak alabileceği hız gözüküyor. VDSL hatta alınabilecek en fazla hız gözükür. Ama bıraktığım linkten sorgulama yapabilirsin adresini.
Fiber İnternet Altyapı Nerede ve Sorgulama | Millenicom

Evet. Download SNR değerin 9.6 olduğu için hat 5 Mbps indirme hızına izin veriyor. Zaten indirme hızın 5 Mbps ayarlı şu an. Bir önceki modemde böyle sorun yoksa modem kaynaklıdır. Bazı modemlerin gelen SNR gürültü değerini karşılayamadığına kendim şahitliğim oldu.
Snr değeri kaç olması gerekiyor? Aynı sorun bende de var.

Snr değeri kaç olması gerekiyor? Aynı sorun bende de var.
ADSL hatta SNR değeri 8'in altına düşmemeli. Sağlıklı bir bağlantı için ise ADSL tarafında en az 12 olmalı benim gözümde. Tecrübelerim bu yönde.
En fazla 46 MBPS çıktı ama santrale uzaklık falan bir şeyler yazıyor. Biz santrale yakınmıyız ki?
46 Mbps diyorsa santrale pek yakın sayılmazsınız. Ama değer orada az yazıldığı için genel olarak size VDSL verildiğinde büyük ihtimal ile modem ara yüzünde 60-65 Mbps alabileceğin gözükür. Netspeed'e geçmeni şiddetle tavsiye ederim. Benim değerler bu şekilde. Bana 85 çıkıyor sorguda.
Adsız.jpg

Son düzenleme:
ADSL hatta SNR değeri 8'in altına düşmemeli. Sağlıklı bir bağlantı için ise ADSL tarafında en az 12 olmalı benim gözümde. Tecrübelerim bu yönde.

46 Mbps diyorsa santrale pek yakın sayılmazsınız. Ama değer orada az yazıldığı için genel olarak size VDSL verildiğinde büyük ihtimal ile modem ara yüzünde 60-65 Mbps alabileceğin gözükür. Netspeed'e geçmeni şiddetle tavsiye ederim. Benim değerler bu şekilde. Bana 85 çıkıyor sorguda.
Eki Görüntüle 287792

Benim değerlerim bu paketim 50mpbs ama alabildiğim hız 8mbps. Yardımcı olabilirmisiniz ?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20180321-022702.png
    Screenshot_20180321-022702.png
    237,9 KB · Görüntüleme: 62
  • Screenshot_20180321-022708.png
    Screenshot_20180321-022708.png
    228,2 KB · Görüntüleme: 43
Hızı 16 MBPS ye çektiler. Son değerler bunlar. VDSL kullanmak isterseniz 37 MBPS destekliyor dedi ama siz 24 MBPS falan alırsınız dediler.
Screenshot_2018-03-21-20-11-50-994.jpeg

Geri
Yukarı