Turkcell Superonline ping sorunu

shockedblackguy

Hectopat
Makaleler
2
Turkcell Superonline yeni modem fiber 50Mbps download 5 upload paketim var fakat CS:GO'da çok (700+) sabit ping alıyorum. Wi-Fi kullanıyorum. Kimse bağlı değil ve arkada internet harcayan her şey kapalı. Sorun 1 ay önce başladı, eve geldiler yaptılar fakat sonra daha da kötü oldu. Bazı oyunlarda (Rainbow 6) 40-50 ping sabit alıyorken CS:GO'da çok yüksek ve maksimum ping değeri 60 iken. (Oyun bulma ayarı MM_DEDICATED)

Tavsiye olarak;
1. modem güncellemesi operatör ile.
2. Wi-Fi kanal değişikliği, arayüz ile.
3. modem bölgesinde, kablosuz veriyi engelleyecek alanlar, telsiz telefon, ahşap eşyalar.
4. modem kalite ve özellikleri.
5. virüs, truva ATI benzeri zararlı yazılımlar.
6. bölgedeki internet kullanıcı sayısının yükseliği. (Bunu görmek için Wi-Fi analyzer programı ile telefondan Wi-Fi trafiğini görüntüle.)

Tavsiye olarak;
1. modem güncellemesi operatör ile.
2. Wi-Fi kanal değişikliği, arayüz ile.
3. modem bölgesinde, kablosuz veriyi engelleyecek alanlar, telsiz telefon, ahşap eşyalar.
4. modem kalite ve özellikleri.
5. virüs, truva ATI benzeri zararlı yazılımlar.
6. bölgedeki internet kullanıcı sayısının yükseliği. (Bunu görmek için Wi-Fi analyzer programı ile telefondan Wi-Fi trafiğini görüntüle.)

Hala her şey aynı 1 ay öncekiyle virüs vb de yok ama 1 ay önce pingim 60'Tı.
Ethernet kablosu ile daha sağlıklı sonuçlara ulaşırsın. Wi-Fi isterse 5 adım geride olsun. Genel olarak bu problemi yaratması çok yüksek.
Farkındayım fakat bilgisayar bilgisayar oynarken eskisiyle her şey aynı hatta daha çok önlem aluyorum eskiden 50 60 ping şimdi 700 ping.

Sağlayıcınızı arayın durumu anlatın hat değerlerini kontrol etsinler. Onlara şunu söyleyin "1 ay önce problemim yoktu yapılan işlemden sonra böyle bir problem karşıma çıktı." deyin.

Hat değerlerinde bir şey yok diyorlarsa dahi arıza kaydı bırakmak istiyorum deyip arıza kaydı bırakın.
Arıza kaydını inceleyen ekip ilk başta resetleme yaptığı için hat değerleriniz normalin üstündeyse veya altındaysa yani anormal ise eğer stabil bir hal alacaktır.

Başka bir çözüm olarak da modemin arkasında bulunan küçücük bir delik var oradan modemi sıfırlamanızı tavsiye ediyorum.

Bir başka çözüm olarak da WTFast diye bir program var araştırın onu kullanın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağlayıcınızı arayın durumu anlatın hat değerlerini kontrol etsinler. Onlara şunu söyleyin "1 ay önce problemim yoktu yapılan işlemden sonra böyle bir problem karşıma çıktı." deyin.

Hat değerlerinde bir şey yok diyorlarsa dahi arıza kaydı bırakmak istiyorum deyip arıza kaydı bırakın.
Arıza kaydını inceleyen ekip ilk başta resetleme yaptığı için hat değerleriniz normalin üstündeyse veya altındaysa yani anormal ise eğer stabil bir hal alacaktır.

Başka bir çözüm olarak da modemin arkasında bulunan küçücük bir delik var oradan modemi sıfırlamanızı tavsiye ediyorum.

Bir başka çözüm olarak da WTFast diye bir program var araştırın onu kullanın.
Teşekkürler eve geldiğimde deneyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aramaya CMD yazın ve Komut İstemini açın. Ardından tırnaklar olmadan "tracert vie.valve.net" yazın ve enterlayın. İşlem tamamlandığında buraya o sonucu kod veya ekran görüntüsü şeklinde ekleyin. Böylece hangi hop'ta sorun yaşandığınızı görebiliriz. Sorununuza çözüm bulmak için de o sonuçları ISS'nize iletebilirsiniz. Müdahaleyi yapacak olan yani sorunu çözebilecek olan onlardır. Ben buradan sadece gözlem yapabilirim.

Aramaya CMD yazın ve Komut İstemini açın. Ardından tırnaklar olmadan "tracert vie.valve.net" yazın ve enterlayın. İşlem tamamlandığında buraya o sonucu kod veya ekran görüntüsü şeklinde ekleyin. Böylece hangi hop'ta sorun yaşandığınızı görebiliriz. Sorununuza çözüm bulmak için de o sonuçları ISS'nize iletebilirsiniz. Müdahaleyi yapacak olan yani sorunu çözebilecek olan onlardır. Ben buradan sadece gözlem yapabilirim.
Hizmetlerden internet yiyen her şeyi kapadım ve modeme kabloyla bağlı olan her cihazı (digiturk) kapadım kapalı olduğu halde ping yapıyordu görev yöneticisinde 10dk gözlem yaparak internet yiyen her şeyi bulup devre dışı yaptım. Sonra regeditten videolarda gördüğüm ayarları yapıp girdim ve 70 80 pinglere kadar düştü bazen yükseliyor ama olsun.

Geri
Yukarı