Turkcell Superonline Wi-Fi bağlantısı yavaş

Estatica

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Superonline 250Mbps fiber internet kullanıyorum, Ethernet kablosu ile bağlantıda hiçbir sorun yok, mükemmel çalışıyor.
Telefonumdan Wi-Fi ile bağlandığımda bazı siteler çok ağır çalışıyor, bazı sitelerde ise hiçbir sorun yok.
Örneğin Instagram'ı Wi-Fi ile kullanamıyorum fakat Facebook'ta sorun yok.
Binance uygulaması çok yavaş çalışıyor fakat Chrome'dan Binance sitesine girince sorun yok. VPN açınca sorun düzeliyor, böyle bir sorun yaşayan ve çözen var mı?

Merhaba arkadaşlar, Superonline 250Mbps fiber internet kullanıyorum, Ethernet kablosu ile bağlantıda hiçbir sorun yok, mükemmel çalışıyor.
Telefonumdan Wi-Fi ile bağlandığımda bazı siteler çok ağır çalışıyor, bazı sitelerde ise hiçbir sorun yok.
Binance uygulaması çok yavaş çalışıyor fakat Chrome'dan Binance sitesine girince sorun yok. VPN açınca sorun düzeliyor, böyle bir sorun yaşayan ve çözen var mı?
Eğer güncel problem ise bende de şu an ping var.

telekom hatları çok yoğun oluyor özellikle kış aylarında,malum pandemiydi soğuklardı millet evinde asılıyor internette telekomu by pass etmelisin trafiğini. modemin iç ayarlarından farklı bir dns kullan
En iyi ücretsiz ve açık DNS sunucular (Public DNS)
KaynakPrimary DNS (Birincil DNS)Secondary DNS (İkincil DNS)
Google8.8.8.88.8.4.4
Quad99.9.9.9149.112.112.112
OpenDNS Home208.67.222.222208.67.220.220
Cloudflare1.1.1.11.0.0.1
CleanBrowsing185.228.168.9185.228.169.9
Alternate DNS76.76.19.1976.223.122.150
AdGuard DNS94.140.14.1494.140.15.15

Modeminizin 5GHz bandını kapatıp 2.4 GHz bandını kullanın Wi-Fi kanalını değiştirin bölgenizde bir arıza alıp olmadığını teyit ettirin altyapı çalışmasından kaynaklı böyle sorunlar da olabiliyor. DNS değiştirmeniz de farklı bir seçenek olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı