Turkcell Türk Telekom altyapısını kullanmıyor mu?

E2Falling

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba internet taahhüdü bitti fakat anlayamadığım birkaç şey var. Turkcell 25Mbps VDSL kullanıyorduk şimdi taahhüt bitince araştırdım ve benim bulunduğum bölgede Türk Telekom 70Mbps internet verebiliyor, TurkNet baktım o da 90Mbps verebiliyor bunun yanı sıra Turkcell 48Mbps verebiliriz 50Mbps paket yaparsanız kasma yaşanır diyor, anlamadığım Türk Telekom altyapısı kullanan firma diğerleri burada 70-90 verebiliyorken niye 50 Mbps veremiyor? Ben mi yanlış biliyorum altyapısını kullanmıyor başka bir olay mı var?

Turkcell Superonline, kendi altyapısı olmadığı yerlerde duruma göre Türk Telekom veya Kablonet altyapısını kullanırlar kiralayıp çünkü bu altyapı devletindir.

İnternet servis sağlayıcı şirketlerinde çalışan insanlar bir halttan anlamadıkları için onlara sunulan verileri iletiyorlar sadece size. En doğru bilgiyi DSL istatistiklerinize bakarak elde edebilirsiniz. Şu anda bir internet kullanıyorsanız DSL istatistiklerinizi paylaşırsanız hattınızın durumu hakkında bilgi verebilirim.

İnternet servis sağlayıcı şirketlerinde çalışan insanlar bir halttan anlamadıkları için onlara sunulan verileri iletiyorlar sadece size. En doğru bilgiyi DSL istatistiklerinize bakarak elde edebilirsiniz. Şu anda bir internet kullanıyorsanız DSL istatistiklerinizi paylaşırsanız hattınızın durumu hakkında bilgi verebilirim.

Nasıl ulaşıyoruz o istatistiklere?

1707317977313.png

Bundan mı bahsediyorsunuz ?

Yani 50Mbps Turkcell VDSL paket alsam onların dediği gibi biz burada 50 veremeyiz gibi bir olay yok diyorsunuz öyle mi? Çünkü bayağı öz güvenli konuşuyorlar 48 verebiliyoruz sizin orada sonra çekmez filan dedi. Bende tüm şüphelerimi gidermeye çalışıyorum sonra bu internet sağlayıcılarıyla uğraşmak çin işkencesine dönüyor.

Yani 50Mbps Turkcell VDSL paket alsam onların dediği gibi biz burada 50 veremeyiz gibi bir olay yok diyorsunuz öyle mi? Çünkü bayağı öz güvenli konuşuyorlar 48 verebiliyoruz sizin orada sonra çekmez filan dedi. Bende tüm şüphelerimi gidermeye çalışıyorum sonra bu internet sağlayıcılarıyla uğraşmak çin işkencesine dönüyor.
Ben poyraznet kullanıyorum. Modem modelim de Omni DSL. Modemimden SNR Margin diye geçen ayarı yapabiliyorum manuel olarak. Sizin paylaştığınız görüntüde bu akım gürültü güvenliği katsayısı olarak geçiyor. Bu değer çok düşmemesi gerekiyor ve hat zayıflaması ile ters orantılıdır. Modemden bu ayarı yapabildiğim için hızımı kaç verirlerse versinler kendi hattım için uygun olan 10 db değerine ayarlayınca kopma olmuyor. Benim paketim 75/8 ama ben 55 mbps civarında download alıyorum. Servis sağlayıcısına da ben onu modemimden ayarlayacağımı bana istediğim hızı vermelerini söyledim.

Yeni konular

Geri
Yukarı