Turkcell TV port açıyor, güvenilir mi?

Keppek59

Hectopat
Turkcell TV Plus 8888 portunu açıyor. IP adresim CGN, yani dışarıya port açmak neredeyse imkansız. Port kontrol sitelerinde port kapalı gözüküyor hatta. Anladığım kadarıyla sadece Turkcell abonelik için kullanıyor. Güvende miyim? Bu porttan bilgisayarıma biri erişebilir mi?
@24099

Anlayamadım, size mi modemden açtırıyor?

Programlar belirli portları kullanarak uzak sunucuya bağlanabilirler. Server sen değilsin, istemcisin.

Sen el ile modemden açmadığın sürece portun kapalıdır.

Şu şekilde modeme reset atıyorum port yönlendirmesinde herhangi bir kural yok, TV+'ı açtığımda port yönlenirmesi açılıyor. Anladığım kadarıyla abonelik kontrolü için
8888 portunu açıyor. İnterneteki port tarama sitelerinden baktığımda kapalı gözüküyor.

Olay bu şekilde sorularım ise;
1- Dışardan IP adresimi bilen biri bilgisayarıma girebilir mi?
2-CGN IP kullandığım için aynı IP adresini bir düzine kişiyle kullandığım için mümkün değil mi?

Şu şekilde modeme reset atıyorum port yönlendirmesinde herhangi bir kural yok, TV+'ı açtığımda port yönlenirmesi açılıyor.
İşte sorduğum şey, modem arayüzüne mi atıyor sizi ilgili portu yönlendirmeniz için?

CGNAT'da istesen de port açmazsın zaten. Ben şu anda bahsettiğin portun ne portu olduğunu anlamaya çalışıyorum. Server tarafının kullandığı mi yoksa senin açman gerektiği mi?

Geri
Yukarı