Turkcell vs. Türk Telekom

Her ikisinde de Türk Telekom tercih ediyorum. Sırf biraz daha hızlı internet için stabilite sorunları ve aşırı sansürlerle uğraşmak istemiyorum.

Her şey altyapıdan altyapıya değişir ya. Örnek olarak benim bulunduğum binada Türk Telekom mükemmel bir hizmet veriyor. 2 sene öncesine kadar Türk Telekom kullanıyordum ve gayet memnundum. Yaklaşık 3-4 sene civarında kullandım ve maksimum 2-3 kere kesildiğini veya bağlantımda sorun olduğunu hatırlıyorum. Daha sonra TurkNet'e geçtim ve ilk başlarda çok fazla kesinti oluyordu(haftada 2-3 defa), daha sonraki aylarda nasıl olduysa düzeldi.

Bizim buralarda TT'den başka bir alt-yapı yok merkezde oturuyoruz ve yeni bina VDSL hiç var mi bilmiyorum ama HiperNet ve fiberi var. ADSL2+ altyapı olması lazım 50 Mbps download 8 Mbps upload veriyor fiber. HiperNet kullananı şu an ana kadar görmedim.

Yaşadığım köyde TT ev içinde çekmez iken Turkcell ile 100 Mbps kadar çıkıyorum bence parasını hak ediyor bana göre tabii ki. Eğer tabii ki merkezi bir yerde çeken bir yerde TT'nin sürekli çektiği bir yerde paket fiyatından dolayı TT alırdım.

Bizim buralarda TT'den başka bir alt-yapı yok merkezde oturuyoruz ve yeni bina VDSL hiç var mi bilmiyorum ama HiperNet ve fiberi var. ADSL2+ altyapı olması lazım 50 Mbps download 8 Mbps upload veriyor fiber. HiperNet kullananı şu an ana kadar görmedim.

Turkcell fiber hariç ADSL+VDSL'de TT altyapıları kullanılıyor zaten?

Hangisi daha iyi hem mobil hem de ev interneti olarak?

Ev interneti altyapına bağlı biraz hangisinin fiberi varsa o daha mantıklı olur. Mobili sorarsan gözlemlediğim kadarıyla Turkcell çekim ve hız konularında daha iyi fakat şehir merkezinde yaşıyorsan, çok fazla dağlık alanlara vs gitmiyorsan Türk Telekom seni üzmez zira TT da artık birçok yerde çekiyor. Fiyatları nedeniyle ben Pttcell kullanıyorum TT şebekelerini kullanıyor. Alternatif operatörleri öneririm (Pttcell, BİMCELL, teknosacell vs.)

Geri
Yukarı