Turkcell'den Vodafone'a geçilmeli mi ?

MHLove

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, eskiden beri turkcell kullanırım. Çekim kalitesinde de sıkıntı yaşamadım hiç. Bartın/Merkez'de yaşıyorum. Ancak Turkcell'in 1GB/500DK Paketi 30 tl. İlk sene 5000 sms de vardı hediye, bitti. Kaçmaz ikili paketindeyim. Ancak, 3 operatörü de araştırdım. Avea çekmiyor ve yavaş internet bağlantısı felan, o yüzden kafadan sildim onu. Vodafone turkcell kadar olmasa da turkcell rekabet edebilecek düzeyde kaliteli bir hat. Ve fiyatı daha uygun olarak içeriği daha fazla. Birde şeyi soracağım, Faturalı mı olması daha iyidir faturasız mı ? Faturasızındaki kampanyalar daha iyi. Faturasız Esnek Fırsat 2GB Tarifesi ile Her Yöne 400 dakika + 5000 SMS + 2GB İnternet sadece 22 TL! Faturasız Esnek 2GB Tarifesi ile Her Yöne 500 dakika + 5000 SMS + 2GB İnternet sadece 24 TL!... Faturalıda ilk 12 ay 25 tl'lik sonraki 12 ay 35 tl'lik oluyor. O yüzden sordum. Ve çekim kalitesi olarak fark yaşar mıyım ? sizce geçmeli miyim ?

Vodafone'ın çekim kalitesinden şüphen olmasın. İnternetide yeterince hızlı eğer istersen geç. Faturalıya geçersen öyle fazla faturada gelmiyor ben tam 1 senedir Vodafone Red Classic kullanıyorum fazladan bir harcama yapmadığım sürece sabit 70 lira ödedim.

• Hocam zaten gereken araştırmanı yapmışsın bize sadece önermek düşer. Sana tavsiyem faturalı tarifelere geçmen kontör bir çok sıkıntı çıkaracaktır sana bundan emin olabilirsin. İlk ay dediğin gibi 25 TL sonraki 12 ay 30TL üzerinden ücretlendirilirsin yalnız ilk 12 süren dolduğunda başka operatöre 1 günlüğüne geçip tekrar hattını Vodafone faturalı tarifeye taşırsan 25 TL üzerinden görüşmeye devam edebilirsin.
  • İllede kontörlü dersen hattını açtırırken '' CEPAVANS '' servisini devre dışı olarak açtır - bakiyelere düşmeni engelleyecektir bu sayede sadece tarifenin 2 TL fazlasını yüklemen yeterli olacaktır ( Telsiz Kullanım Ücreti ).

Geçmeni tavsiye etmiyorum.8 sene boyunca turkcell kullandım ve çoknmemnun kaldım ama paletlieri pahalı diye geçen sene vodafone geçtim geçmez olsaydım. Ben çok seyehat eden biriyim ve yollarda otobanda ilçelerde deniz kenarında çekmiyor çekiyorsada turkcell full çekiyor vodafone 1 2 çentik.vodofoneda 6 ay kullandım ama olacak gibi değil paketleri çok ucuz değil turkcellde 500dk 1000sms 2gb internet 35 iken vodofone 30 tl 5tllik fark için çekim kalitendenden ödün verdiğine değmez. Mesela vodofone bana ilk geldiğimde 3 ay boyunca 4 gb internet hediye etti ama çekmeyince istediğin kadar paketin olsun . Ne olursa olsun turkcellden şaşmayın unutmayın telefon çekmedikten sonra istediği kadar ucuz olsun.

• @Şinasi hocam öncelikle belirtmek isterim söylediğiniz tarife ücret detayları 25TL olarak belirtilmiştir.
  • Şebeke problemine gelirsek baz istasyonu yapıldığı zamanda da ayaklanmalar çıkıyor tek gerçek Turkcell bu ayaklanmaları çıkarmamak adına halk bilinçsizken bu işlemi yapmıştır buda 1995 - 2001 senelerine tekabül eder ( Toplumumuzun operatörler arasındaki bilgi eksikliği diyelim ) .

• @Şinasi hocam öncelikle belirtmek isterim söylediğiniz tarife ücret detayları 25TL olarak belirtilmiştir.
  • Şebeke problemine gelirsek baz istasyonu yapıldığı zamanda da ayaklanmalar çıkıyor tek gerçek Turkcell bu ayaklanmaları çıkarmamak adına halk bilinçsizken bu işlemi yapmıştır buda 1995 - 2001 senelerine tekabül eder ( Toplumumuzun operatörler arasındaki bilgi eksikliği diyelim )
Benim kullandığım tarife 4000sms vardı 29 tlyidi.25 değil 20 olsun ben 15tl fark için bile geçmeye değeceğini düşünmüyorum. Ayrıca ne yaptıklarını bilmem fakat çekiyor sonuçta vodafone aveanın çekmediği yerde full veya 1çentik eksik çekiyor. Tartışmayacapım sadece fikrimi söylüyorum. Bu arada vodafoneda mı çalılıyorsunuz?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı