Turkcell'in faturalı hat paketleri çok pahalı

Ben faturasız Turkcell kullanıcısıyım. Bu ay 19 GB + 2 GB internet içeren bir paket yükledim ve 70 TL para verdim. Üstelik bir tane de Salla Kazan hakkı hediye ettiler ve sallayınca haftalık 1 GB daha verdiler. Yani toplam 22 GB internete 70 TL verdim. Faturalıda ise fiyatlar çok pahalı. Sadece yeni müşteri veya faturasızdan geçişe özel faturalı hat paketleri ucuz olabiliyor.

Türk Telekom çok yavaş hocam. YouTube'a video yüklerken ev interneti inanılmaz yavaş kaldığı için mobil internet kullanıyorum ve Türk Telekom en fazla 4-5 Mbps yükleme hızı verebilirken Turkcell 20-25 Mbps veriyor.
Valla yükleme hızını beğendim. Arada bizim modemdeki internet gidince oradan indiriyorum tek sorunu hediyeleri az veriyor uygulamada.

6 GB 500dk 100SMS 20TL ödüyordum faturalı hatta. Hattın içeriğinde Fizy 5GB diye bir şey vardı. Dijital operator üzerinden baktığımda göremedim. Müşteri hizmetlerini aradım. Bana Fizy Premium üyeliğinin olması gerektiğini söyledi. Ben tekrar aradım. Dedimki ben sırf Fizy içini bu paketi seçtim bana Fizy Premium tanımladılar ve 18 TL kredi sağladılar. Yani 35TL hat 3 TL vergi + Fizy Premium. Ben Fizy'i iptal ettim ama kredim iptal olmuyordu. 35 TL 17 TL oldu 3 TL ile beraber 20 TL oldu. Taahhütum doldugu için Vodafone gectim. 5 GB 750 Dk 250 SMS ilk 3 ay 25 TL sonraki 12 ay 29TL. Kullanmadıgın içerikler bir dahaki aya devrediyor. Yani 2 GB kullandın 3GB kaldı. Öbür ay 7GB oluyor.

Hangi paket bu biz de geçelim?
Screenshot_20201208-170251.png
Screenshot_20201208-170246.png

Vergi vs dahil fiyatı bu.

Türk Telekom'un interneti 3 g de çok yavaş 4.5 g Allah göstermesin inanın bende de vardı 0.8 Mbps hız veriyordu ib ara 8 Mbps oldu gene düştü 2 Mbps hızla giriyordum Vodafone geçtim şimdi memnunum üste tarife bilgilerimde var.
Alt yapıya göre değişir köyde yaşıyorsan tabi ki yavaş olur şehir merkezinde bence iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı