TurkNet 10 haneli hizmet numarasını öğrenme

impulsebly

Decapat
Arkadaşlar, farklı bir ISS'ye geçiş yapacağım. Geçeceğim ISS şu an kullandığım internetin hizmet numarasını (xDSL) soruyor. TurkNet Online işlemler üzerinden teknik bilgilere giriyorum fakat 10 haneli olması gereken sayı 9 haneli. Belgeler üzerinden sözleşmeyi indirdim orada da yazmıyor. Nereden öğrenebilirim fikri olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknik bilgilerde yazan Devre Numarası kastettiğiniz oysa ama Abone Numarasını arıyorsanız eğer sol kısımda Fatura & Ödeme kısmına girin son Faturalarım bölümünden son faturanızı pdf olarak indirin sağ üst köşede Abone No yazar oradan görebilirsiniz.

Teknik Bilgiler kısmında yazan devre numarası sizin hizmet numaranızdır. TurkNet'i VAE (Türk Telekom altyapısı) üzerinden kullanıyorsanız bu 10 hanelidir. Sizde ordaki sayı 9 haneli ise büyük ihtimal YAPA'dasınız. YAPA'daysanız başka ISS'ye geçiş (churn) yapamazsınız. Bu durumda TürkNet'i kapattırıp sıfırdan diğer ISS'ye başvurmanız gerekir.

Ekran Alıntısı.JPG

Teknik bilgilerde yazan Devre Numarası kastettiğiniz oysa ama Abone Numarasını arıyorsanız eğer sol kısımda Fatura & Ödeme kısmına girin son Faturalarım bölümünden son faturanızı pdf olarak indirin sağ üst köşede Abone No yazar oradan görebilirsiniz.
Bu da işe yarayabilir sanırım fakat ben sorunu şu şekilde çözdüm belki başkasının işine yarar:
"E-Devlet>Firmalar>Telekomunikasyon>Türknet>Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama".

Bu da işe yarayabilir sanırım fakat ben sorunu şu şekilde çözdüm belki başkasının işine yarar:
"E-Devlet>Firmalar>Telekomunikasyon>Türknet>Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama".
Ben de oraya girince 7 haneli çıkıyor Turknet yalın kullandığım için değiştirilmişti abone numaram. Mobil bankacılık üzerinden ödeme yapamamıştım 10 haneli numara istediği için sonra faturaya baktım 7 hanenin önüne 3 tane sıfır eklenmesi gerekiyormuş. Dolayısıyla yalın kullanan arkadaşlar abone numarasının önüne 3 tane 0 koymalılar.

O şekilde 10 haneli hizmet numaranıza ulaşamazsınız. Sırf meraktan girdim ve bahsettiğiniz sayfada sadece 7 haneli Abone / Hizmet No görünüyor. Bu numarayla da geçiş yapamazsınız bu arada.

Hizmet numarası 88 ile başlar ve 10 hanelidir.

O şekilde 10 haneli hizmet numaranıza ulaşamazsınız. Sırf meraktan girdim ve bahsettiğiniz sayfada sadece 7 haneli Abone / Hizmet No görünüyor. Bu numarayla da geçiş yapamazsınız bu arada.

Hizmet numarası 88 ile başlar ve 10 hanelidir.
Haklısınız şuan denedim işe yaramadı. Fakat 9 haneli numarayı yazdığım zaman kabul ettiler. Sanırım artık sadece 10 haneli olarak kullanılmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı