TurkNet 1000 Mbps pakette Steam'de düşük indirme hızı

Joseph_75

Hectopat
Yer
Kocaeli
Eki Görüntüle 1681311

Merhaba yaklaşık 4 aydır TurkNet 1000 Mbps kullanıcısıyım Steam'de indirme yaparken hız 30mb/sn üzerine çıkmıyor. Neden böyle anlamadım. Sunucuyu değiştirdim bant sınırı da yok. Yardımcı olur musunuz?
1677318571103.png

Yani şimdi bir şey diyeceğim yanlış anlaşılacağım :( Saniye de bilgisayarınıza 30MB veri indirmek yetmiyor mu. Her neyse, olaya döneyim. Dostum sonuçta sana veri aktaran karşı taraf, yani sunucularında bir bant genişliği var. Olmasaydı 30MB bir değeride göremezdin. Steam sunucularından download yaparken örnek Almanya diyelim, siz buradan bir şey indirirken kendi bant genişliğini ilgilendiren sunucular vardır, bir bağlantı noktanız siz ve sunucu arasında, ve diğerleri ile sunucu arasında, bu sunucular arası rotasyonlar aynı değil, sizin lokasyonunuz yakın olsa bile, rotasyonunuz bir başka kullanıcıya göre daha iyi olsa bile, size veri aktaran sucunulara ait bir sistemi vardır. Bir başka örnek vereyim anlamanız için. Ben Türkiye'de uzak bir bölgede yaşıyorum, burada büyük şehirlere göre sunucular daha küçüktür, lakin kullanıcılarda daha azdır, büyük bir şehirde ping sorunları, download sorunları yaşayan kullanıcılara göre bu aynı sorunları yaşama olasılığım daha azdır. Yani demem o ki, belki sorununuz sizin internet sağlayıcınız ile alakalıdır, ki bence öyle, çünkü TurkNet sağ gösterip sol vuran firmalar arasında numunelik bir örnektir. Yine de saniyede 30 MB veri indirmek Türkiye için büyük bir nimettir. Saniyede 30MB veri aktarmaya canınız sıkılıyorsa TurkNet online işlemlerden destek kaydı açın bence.

Bu arada bu seviyede download aktarımı yaptığınız zaman işlemciniz de kuvvetli olmalı. Belki problem ethernet kartı ile alakalıda olabilir, driver güncellerseniz düzelir fln fln..O yüzden driverlarınızı güncelleyin, özellikle Chipset ve LAN driverlarınızı. Bir çok neden olabilir. Bir de hız testi yaparken mümkünse Frankfurt ve Viyana için yapar mısınız. Hatta TurkNet'in kendi hız sitesi ile yapmayın, çünkü orada ki hız sitesine ait ara bağlantı sunucu sayıları az, ve rotasyonu hızlı yapmasını sağlıyor kullanıcıların TurkNet, çünkü 3 ayda bir bunu şov amaçlı, Türkiye'nin en hızlı interneti diye bu kendi sitesinde ki sonuçları baz alarak kullanıyor TurkNet. Speedtest sitesinden dediğim gibi Frankfurt ve Viyana için test yapın.

Son düzenleme:
Bende 1000 mbps Superonline var. Bende de Epic, Game Pass, EA, Ubisoft vs. tamamı saniyede 120 megabayt'lık indirme verirken; yalnızca Steam 30 megabayt dolaylarında kalıyor.

Bende 1000 Mbps Superonline var. Bende de Epic, Game Pass, EA, Ubisoft vs. tamamı saniyede 120 Megabayt'lık indirme verirken; yalnızca Steam 30 megabayt dolaylarında kalıyor.

İndirme sunucunuzu güncelleyin değiştirin düzelecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı