1000 Mbps internetin Steam'deki indirme hızı düşük

Steam'de bir şey indirirken Görev Yöneticisi'ni aç genelde işlemciyi falan kullanıyor.

İşlemcin iyi olursa internet hızın artar demiyorum internet hızın iyiyse ve güzel sistemin varsa daha optimize bir indirme yaparsın.

Evet kullanıyor da işlemcin kötü de olsa tabii ilk çıkan işlemci kullanmıyorsan etkisi çok çok düşük hatta 0 olur.

Ben Steam'de 102 Mbps ile indirme yaptığımı söylüyorum, hızımın 800 olduğunu zaten biliyorum. Hızım 1000 Mbps ayrıca.
Steam'de 102 MB/s ile indiriyorsunuz. Bu da 800 Mbps eder. MB/s ile Mbps aynı şey değil hocam. 1 Mb (Megabit), 0,125 MB (Megabayt) eder.

İkisi farklı birimler. Genellikle internet hızları Mbps cinsinden, indirme hızları da MB/s cinsinden yazılır.

Ama sonuç olarak, konudan sapmayalım. Siz bu hızda indirebildiğinize göre başlık sahibi arkadaşın maksimum 40 MB/s görmesinde bir problem var. Steam desteğe ulaştınız mı hiç bu konuda?

Son düzenleme:
Steam'de 102 MB/s ile indiriyorsunuz. Bu da 800 Mbps eder. MB/s ile Mbps aynı şey değil hocam. 1 MB (Megabit), 0,125 MB (Megabayt) eder.

İkisi farklı birimler. Genellikle internet hızları Mbps cinsinden, indirme hızları da MB/s cinsinden yazılır.

Ama sonuç olarak, konudan sapmayalım. Siz bu hızda indirebildiğinize göre başlık sahibi arkadaşın maksimum 40 MB/s görmesinde bir problem var. Steam desteğe ulaştınız mı hiç bu konuda?

Steam desteğe nasıl ulaşacağımı bilmiyorum. Destek bölümünde doğru konuyu bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?
Steam'de 102 MB/s ile indiriyorsunuz. Bu da 800 Mbps eder. MB/s ile Mbps aynı şey değil hocam. 1 Mb (Megabit), 0,125 MB (Megabayt) eder.

Kanka bilgisayarımda bi sorun olduğu için format attım. Steamde oyunları yüklerken ortalama 70 mb/s ile indiriyor. Max 95e çıktı. Sorunu çözmüş oldum :D

Son düzenleme:

1000 mbps downloada sahibim buna ne diyeceksiniz?
1698764933046.png

Geri
Yukarı